Erexan Stabil – recenzia, skúsenosti, cena a užívanie

Je prirodzené, že s pribúdajúcim vekom klesá aj strata záujmu o pohlavný život. Vo väčšine prípadov to súvisí so stratou mužského reprodukčného hormónu testosterónu. Ten ovplyvňuje takmer všetky procesy v tele muža, vrátane chuti či nechuti o pohlavný styk. Dobrou správou však je, že žijeme v dobe, kedy sa mnohé nepríjemné problémy dajú riešiť aj inou, zdravšou formou, napr. bylinkami, minerálmi a vitamínmi. Ak by ste mali brať všetky tieto segmenty na podporu erekcie, tabletky by ste asi prehĺtali celý deň. Čo by ste ale povedali na to, že Erexan Stabil obsahuje všetky potrebné látky na podporu testosterónu a sexuálnej aktivity v jednej tobolke?

Erexan Stabil – recenzia, skúsenosti, cena

Stručne o Erexan Stabil

Erexan Stabil je výživový doplnok prírodného zloženia, ktorý vyrába tá istá spoločnosť ako aj Erexan a Erexan Kontrol. V čom sa však odlišuje Erexan Stabil od predchádzajúcich Erexanov? Určite v tom, že má konkrétne zameranie. Samozrejme, že je určený pre všetkých pánov, ale cieľovú skupinu tvoria hlavne muži vo vyššom veku, u ktorých sa objavujú zriedkavé alebo časté problémy s erekciou. Obsahuje až 11 zložiek, ktoré sa bezpečne starajú o mnohé procesy v tele muža, nevyhnutné pre zdravší a šťastnejší život. Pozitívum je aj to, že sa k nemu dostanete bez lekárskeho predpisu.

Viac info o Erexan Stabil

Účinky

Erexan Stabil je určený predovšetkým starším mužom, ktorých trápi “haprujúca erekcia”. Ide hlavne o mužov po 45-ke, kedy sa ubúdanie testosterónu začína prejavovať aj vonkajšími znakmi, napr. slabou alebo nedostatočnou erekciou, či dokonca žiadnou erekciou.

Nikde však nie je napísané, že by ho nemali užívať muži, ktorí sú v mladom veku. Jeho sila a účinky určite pozdvihnú ego každému pánovi, veď presvedčte sa sami.

Vyššia hladina testosterónu

Ak vo vašom tele absentuje testosterón, resp. sa postupne znižuje, až dosiahol bod mrazu, nastupuje rad zdravotných problémov. Okrem toho, že nie ste schopní docieliť erekciu alebo už ani pomyslieť na sex, vplyvom nízkeho testosterónu sa stávate obézny, tuk sa nespaľuje, ale ukladá, hlavne v oblasti brucha a aj pŕs, svaly ochabujú, rednú vám kosti. S užívaním Erexanu Stabil sa to však určite nestane. Prirodzenou cestou sa stará o postupné zvýšenie hladiny testosterónu do normálu čo spôsobí, že budete stále tým atraktívnym mužom, akým ste boli aj pred rokmi.

Kvalitnejšia erekcia

“Hnacím motorom” vyššej hladiny libida je zase len testosterón. Nárast testosterónu a vysoké libido sa pri akejkoľvek sexuálnej stimuláci ( “šteklivá myšlienka”, časopis alebo priamy intímny kontakt), odzrkadlí v rýchlom prekrvení všetkých orgánoch. Krv sa dostane v rekordnom čase do penisu, aj do tých najmenších cievok a nastupuje erekcia. Mužský pohlavný orgán je pevne vztýčený, so zväčšeným priemerom. Takáto kvalitná erekcia vám vďaka Erexan Stabil vydrží dostatočne dlho na to, aby ste si mohli užiť ničím nerušený pohlavný styk s ešte lepším vrcholom.

Nárast sexuálnej aktivity

Maca, Tribulus a Žerucha sú rastliny, ktoré obsahujú látky podobného účinku ako je kofeín. Kombinácia účinkov energia + testosterón sa môže rovnať len a len zvýšenému výkonu počas pohlavného styku. Avšak, bez ohľadu nato, že Erexan Stabil obsahuje uvedené “afro energeťáky”, vás príjemné spomienky a zážitky zo sexuálneho momentu, okamžite nabudia. Sex sa stane vašim zakázaným ovocím, ktoré tak radi ochutnávate. “Zachutí” vám tak, že nikdy nebudete chcieť prestať a tieto “hrátky” budete prežívať viackrát ako len raz za deň.

Posilnenie plodnosti

Prírodné afrodiziaká nie sú len prostriedkom pre zvýšenie sexuálnej túžby, aktivity a kvalitného sexu. Nazývajú sa afrodiziakmi aj preto, že majú pozitívne účinky na plodnosť muža a ženy. Čo sa týka plodnosti mužov, pravidelné a dlhodobé užívanie Erexanu Stabil, zlepšuje klinický obraz spermií, tzv. spermiogram, ktorý zobrazuje množstvo spermií v ejakuláte, ich rýchlosť a pohyblivosť. Skracuje sa aj čas tvorby ejakulátu s obsahom kvalitných spermií. Produkt je posilnený zinkom, ktorý v schopnosti počať zohráva rovnako dôležitú úlohu.

Zvýšená energia a vitalita

Hlavne najdôležitejšiu zložku produktu, Kotvičník zemný, používajú športovci pre posúvanie športových výkonov za hranice svojich možností. Ale aj Maka, ktorú zase využívajú hlavne dámy športovkyne. Tieto dve byliny, spolu s vitamínmi z kategórie B, dodávajú každej bunke vášho tela energiu, ktorá je životne dôležitá pre správne fungovanie celého tela. Telo sa potom aj rýchlejšie uzdravuje, revitalizuje a lepšie bráni proti rozličným chorobám. Môžme povedať, že ide o tzv. “prírodnú šálku kávy”, ktorá je na rozdiel od klasickej kávy, veľmi zdravá.

Balenia a cena

Keďže na zlepšenie a stabilizovanie erekcie (odtiaľ aj odvodený názov Stabil) je potrebné, aby ste Erexan užívali dlhodobo, aj po tom ako sa váš stav zlepší, výrobca myslel aj na viac-kusové akciové balíčky. Vyberte si jeden z nich a môžete ušetriť niekoľko euro. Celá ponuka vyzerá takto:

1-krát Erexan Stabil s celkovým počtom kapsúl 90, stojí približne 42,90 € a postačí 45 dní

2-krát Erexan Stabil s počtom kapsúl  180, stojí 76 € a vydrží na 90 dní

3-krát Erexan Stabil s počtom kapsúl 270 stojí 113 €, a stačí na 135 dní,

4-krát Erexan Stabil stojí 141 € pričom ušetríte až 30 €. 360 kapsúl vystačí na 180 dní,

ℹ️ Pri výbere myslite aj na náklady spojené s poštou, ktorá vás vyjde výhodne už pri odbere 2 balení, pretože je zdarma.

Ako sa Erexan Stabil dávkuje a užíva?

Užívanie produktu je pohodlné, užíva sa v množstve 2 kapsule denne, jednu ráno a jednu večer. Nie je viazaný na príjem potravy, takže ho môžete užiť aj v prípade, ak nestíhate raňajkovať. Na dosiahnutie želaného efektu je potrebné užívať Erexan Stabil dlhodobo a pravidelne aj po zlepšení, aby sa zabránilo opätovnému vráteniu pôvodného stavu.

Erexan Stabil a jeho zloženie

Výživový doplnok má mimoriadne zloženie, pretože obsahuje extrakty najpopulárnejších a najúčinnejších afrodiziak na celom svete. Neprekvapí vás len ich vzájomná sila v oblasti pohlavného styku, ale aj schopnosť zlepšiť váš zdravotný stav. Výťažky z rastlín a ich účinky sú doplnené aj stopovými prvkami a vitamínmi, vďaka ktorým sa budete cítiť zdravší, vitálnejší a mladší.

➡️ Tribulus terrestris extrakt (300 mg), ktorého slovenský názov znie Kotvičník zemný, je azda najčastejšie používanou rastlinou vo výživových doplnkoch na podporu erekcie. Dôvod prečo je tomu tak, je jasný. Nachádza sa na vrchole rebríčku účinnosti rastlín v boji proti erektilnej dysfunkcii. Sapogeníny, steroidy, diosgenín, flavonoidy a hlavne fytoestroly sú látky, ktoré obsahuje a ktoré majú na svedomí podporu tvorby testosterónu. Rastlina sa používajú aj pri liečbe ochoreniach prostaty, oslabeného svalstva, únave, na zníženie cholesterolu, odbúranie škodlivého cukru z ciev, čím zlepšujú stav celej obehovej a aj pohlavnej sústavy.

➡️ Lepidium meyenii (220 mg) je inak povedané, Žerucha peruánska, či ešte lepšie Maka. Dosahuje vynikajúce výsledky v oblasti sexuality a plodnosti, pretože medzi jej benefity patrí schopnosť regulovať produkciu hormónov tak, že upravuje činnosť štítnej žľazy. Pomáha pri liečení neplodnosti, prekrvuje pohlavné orgány, označuje sa aj termínom “peruánska viagra”. Používa sa na správne fungovanie tráviaceho traktu, dokonca sa užíva aj ako prevencia vzniku rakoviny žalúdka. Predchádza rednutiu kostí a vzniku osteoporózy. Je zdrojom energie, zvyšuje imunitu organizmu a udržiava dobrú náladu.

➡️ Panax ginseng extrakt (160 mg), teda Ženšen pravý, neustále budí pozornosť vedcov. Už dávnejšie bolo preukázané, že je to rastlina, ktorá rieši mnohé problémy, týkajúce sa reprodukčnej sústavy. Zvyšuje libido, sexuálnu túžbu, pozitívne vplýva na dosiahnutie požadovanej erekcie. Jej účinky sú tak silné, že v niektorých prípadoch dokáže z neplodného človeka urobiť plodného. Čo však nebolo celkom známe je, že sa jej sila preukázala aj pri liečbe anémii, zápalov ciev, zvýšenej chorľavosti.

➡️ Schisandra chinensis (60 mg), či Schizandra čínska, je možno známa pre tých, ktorý nevedia spať. Totiž má také silné upokojujúce účinky, že sa považuje za prírodné antidepresívum. Buďte však opatrní, pretože vo väčšom množstve pôsobí ako silná šálka kávy. Mimo toho posilňuje imunitný systém, zdravé cievy a srdce. Samozrejme, že keďže sa nachádza vo výživovom produkte na podporu erekcie, stimuluje aj tú. Zvyšuje priechodnosť ciev a lepšie prekrvenie čo znamená, že aj dosiahnutie stoporenia je rýchle, ale aj pevné a dostatočne dlhé.

➡️ Vitamín E (40 mg) je silný antioxidant, ktorý zabezpečuje správne množenie a delenie buniek, bez vzniku voľných radikálov, má protirakovinové účinky. Posilňuje imunitný systém človeka, je nevyhnutný pre správnu cirkuláciu krvi vo všetkých cievach, aj v tých najmenších periférnych v oblasti pohlavného údu. Posilňuje činnosť mozgu a kognitívne schopnosti, zlepšuje zrak a stav pokožky.

➡️ Zinok (5 mg) je veľmi podstatný minerál, no nielen pre vaše zdravé a silné vlasy, ale hlavne v oblasti plodnosti. Táto informácia je pre mnohých ľudí nepochopiteľnou novinkou, no je to tak. Mnohé výskumy potvrdili skutočnosť, že muži s nízkym obsahom zinku boli neplodní. Tým mužom, ktorým bol zinok cielene podávaný sa stav neplodnosti upravil a z neplodných mužov sa stali hrdí ockovia.

➡️ Meď (2 mg) patrí do kategórie stopových prvkov. Spolu so železom je nevyhnutná na tvorbu červeného krvného farbiva hemoglobínu, je teda prevenciou pred vznikom anémii. Zabezpečuje krásnu a zdravú pokožku, bráni vzniku pigmentových, stareckých škvŕn, bezproblémové trávenie. Pomáha štítnej žľaze s produkciou a reguláciou hormónov, vrátane testosterónu. Bráni predčasnému šediveniu vlasov, vzniku ostoporózy. Je dôležitá v oblasti reprodukcii.

➡️ Vitamíny kategórie B (B3 = 16 mg , B6 = 8 mg, B2 = 3 mg, B12 = 0,6 mg) sú nevyhnutné pre správny rast a vývin každého človeka, ale aj každej bunky. Podieľajú sa na tvorbe základných enzýmov potrebných na úplné strávenie potravy a pravidelné vyprázdňovanie. Sú to dôležité zložky, ktorých nedostatok sa prejavuje na riedkych vlasoch, problémovej pokožke, na náladovosti. Čo sa týka sexuálneho života, prečisťujú cievy a upokojujúci vplyv na nervovú sústavu spôsobuje pokojnejší, uvoľnenejší sex, bez strachu zo zlyhania. Vitamíny vášmu telu dodajú energiou, ktorú budete pociťovať vy a aj vaša partnerka v posteli.

Pridané látky: želatína a Stearan horečnatý proti hrudkovaniu.

Upozornenie a kontraindikácie

Hoci je Erexan Stabil len výživovým doplnkom, neprekračujte maximálnu povolenú dávku 2 kapsule denne. Pri užívaní myslite na to, že nejde o náhradu pestrej rozmanitej stravy a aktívnejšieho života, to už je čisto len vo vašej réžii. Čo sa týka prípadných kontraindikácii a interakcií s inými liekmi, znáša sa dobre, okrem liekov na kardiovaskulárny systém a liekov na štítnu žľazu. Uskladňujte mimo dosah malých detí, v suchu a na tmavom mieste, pri teplote do 25°C.

Pre koho je a nie je určený ?

Erexan Stabil je určený pre všetkých mužov, ktorých trápi nedostatok testosterónu a problémy s erekciou, hlavne pre pánov v najlepších rokoch. Môžu ho užívať aj tí, ktorí napriek vyššiemu veku nemajú zatiaľ žiadne problémy, ako prevenciu. 

Pochopiteľne, že nie je určený pre deti a ženy. O užívaní by sa určite mali poradiť muži, ktorí majú alebo mali problémy so srdcom a cievami a aj tí, ktorí užívajú lieky na kardiovaskulárne ochorenia alebo sa liečia na poruchu štítnej žľazyV tomto  prípade, neužívajte Erexan Stabil bez lekárskeho súhlasu.

Vedľajšie účinky

Pred samotným užívaním sa ubezpečte, že nie ste alergický na nijakú zo zložiek, ktorý Erexan Stabil obsahuje. Pri správnom užívaní a dodržiavaní pokynov ohľadne užívania, vás určite neprekvapia nijaké negatívne účinky. Nežiadúcim účinkom môže byť bolesť hlavy alebo prípadná bolesť brucha či žalúdka. Je to len prvotná reakcia tela na niečo nové, nepoznané a postupne zmizne. Ak si však myslíte, že máte nejaký zdravotný problém, ktorý by mohol súvisieť s Erexanom, prestaňte ho užívať.

Vaše skúsenosti

Vyššiu pravdepodobnosť kúpy, akéhokoľvek výživového doplnku, obzvlášť toho na funkčnosť mužského prirodzenia, zabezpečujú jeho účinky, cena a samozrejme spokojnosť iných.

Erexan Stabil je pomerne novým produktom, preto aj vašich ohlasov na internete je málo. Na www.heureka.sk a na www.heureka.cz, sme nenašli žiadny príspevok. Portál www.forum.zdravie.sk obsahuje príspevky, v ktorom píšete, že vám pomohol s erekciou a so spermiogramom, dokonca aj s počatím. Po vysadí sa váš stav však znovu vrátil do počiatočnej fázy. 

Najčastejšie otázky

Kedy sa dostavia prvé účinky?


Je zjavné, že keďže je určený na dlhodobé užívanie, účinky sa prejavia až po dlhšom čase. Je to však individuálne. Vzhľadom k tomu, že účinky Erexanu Stabil pôsobia najprv v oblasti ciev, cez ktoré sa zlepšuje erekcia. Je teda možné, že váš stav sa už zlepšil, len ste si to ešte neuvedomili, keďže ste ho nepostrehli na vonkajších prejavoch tela.


Ako dlho sa má užívať?


Je to na vás. Môžete ho užívať pár dní, týždňov alebo aj celé mesiace. Optimálna dĺžka užívania je približne 2 až 3 mesiace. Pre niekoho dlhá doba, no ak to s lepšením erekcie a plodnosti myslíte naozaj vážne, určite ho užívajte dlhšie ako 2 mesiace.


Je Erexan Stabil vhodný pre každého muža?


Je vhodný pre všetkých, ktorých trápia problémy s erekciou, ale nie pre tých, ktorí sa liečia na srdce alebo na poruchu štítnej žľazy. V niektorých situáciách sa, i napriek týmto problémov, môže užívať súčasne s uvedenou liečbou, ale len po schválení lekára, ktorí je dobre oboznámený o vašom zdravotnom stave.


Kde sa dá kúpiť a kde je najlacnejší?


Erexan Stabil si môžete zatiaľ zakúpiť len prostredníctvom internetu na oficiálnej stránke predajcu www.erexan.sk kde nájdete všetky dostupné varianty, možné zľavy. Je to najvýhodnejšia cesta, pretože na oficiálnych stránkach sú výživové produkty takmer vždy najlacnejšie.


Existujú lepšie podobné doplnky ako je Erexan?


Určite áno, i keď možno nie popisom a zložením, ale reálnymi skúsenosťami, ktoré nájdete na internete. Podľa vašich príspevkov je lepší napr. Zerex, ktorý má rovnako ako Erexan mnohé varianty. Je to však vec priamej skúsenosti a názoru.

Zhodnotenie v skratke

Plusy

 • dlhodobá podpora erekcie a plodnosti
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • prírodné zloženie
 • výhodná cena v porovnaní s kvalitou
 • jedno balenie až na 1 a pol mesiaca

Mínusy

 • nie je určený pre mužov, ktorí majú zdravotné problémy so srdcom a štítnou žľazou
 • takmer žiadne ohlasy ľudí.

Objednať Erexan Stabil

Clavin Platinum - recenzia a skúsenosti s užívaním

Clavin Platinum – recenzia, skúsenosti, užívanie

Clavin Platinum sa objavuje v časopisoch na zakázaných stránkach, v reklamách a dokonca aj na billboardoch. Je už pomaly všade, kde sa pozriete. Prečo? Je naozaj taký účinný ako sa javí z reklám? Alebo tým, že na vás číha na každom kroku sa vám dostal pod kožu tak, že ste ho jednoducho už museli kúpiť? Možno budete prekvapení, čo sme zistili a aké sú skutočné ohlasy na Clavin Platinum. 

Clavin Platinum - recenzia a skúsenosti s užívaním

Stručne o Clavin Platinum

Výživový doplnok s názvom Clavin Platinum je v kapsulovej forme a používa sa na zlepšenie sexuality. Presnejšie, je to produkt prírodného zloženia, ktorý je určený pre mužov s erektilnou dysfunkciou. Nelieči ju, len zmierňuje jej príznaky. V niektorých, menej závažných prípadoch pomôže tak, že nepotrebujete inú špeciálnu pomoc odborníka v oblasti sexuality. Je dostupný online i v lekárni a predáva sa bez lekárskeho predpisu. Užívalo ho, a stále užíva, vysoké percento mužov, ktorých názory a skúsenosť s Clavinom Platinum sa v mnohých smeroch výrazne líšia. O reálnych skúsenostiach sa viac dozviete v sekcii “Vaše skúsenosti”.

Objednať Clavin Platinum (20 toboliek)

Čo obsahuje?

V kapsuliach sa nachádza špeciálne upravená účinná zmes “Stimulin”. Názov Stimulin asi preto, že pozostáva z aminokyselín, minerálov a z vysoko účinných extraktov bylín, ktoré vzájomným pôsobením stimulujú muža tak, aby bol schopný prežiť neopísateľný sexuálny zážitok. O aké konkrétne látky ide?

➡️ L-Arginín (1800 mg) a L-Citrulín (64 mg) sú esenciálne aminokyselina, ktoré spolu úzko súvisia. Telo je ich schopné vyprodukovať, ale len v nevyhnutnom množstve, ktoré sa rýchlo spotrebuje. L-Citrulín sa v obličkách premieňa na L-Arginín, ktorý podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Ten udržuje elastickosť všetkých ciev, čím sú cievy priechodnejšie a krv cez ne preteká rýchlejšie, bez problémov. Týka sa to všetkých ciev, vrátane pohlavných orgánov. V praxi to znamená pevnejšiu a rýchlejšiu erekciu a zároveň, väčší priemer penisu. Obe aminokyseliny sa využívajú aj v kulturistike na lepšie prekrvenie svalových vlákien.

➡️ Tribulus Terrestris (200 mg) alebo Kotvičník zemný je afrodiziakum, ktoré sa nepoužíva len na zvýšenie sexuálnej chuti, ale vďaka preukázaným účinkom v oblasti pohlavného života muža, sa používa aj ako doplnková liečba pri problémoch s pohlavným ústrojenstvom muža. Zlepšuje stavbu telu a zvyšuje športový výkon.

➡️ Crocus sativus (30 mg) je vedecký názov pre Šafrán siaty, najdrahšiu koreninu na svete. Najdrahšiu možno preto, že je účinná v boji proti erektilnej dysfunkcii, ktorá je dnes problémom azda každého 3 muža bez rozdielu veku. Zvyšuje priechodnosť ciev v oblasti pohlavných orgánov, pomáha pri neplodnosti. Okrem skvalitnenia sexuálneho života, sa používa aj na redukciu hmotnosti, na prečistenie ciev.

➡️ Eleutherococcus alebo Eleuterokokus je neznámy sibírsky liečivý ker, ktorý sa používa na liečbu asi všetkého. Od pečene, tráviaceho systému, nervového systému až po reprodukčné ústrojenstvo muža a ženy. Reguluje hormonálnu produkciu, čistí cievy, posilňuje srdce, zvyšuje energiu, podporuje zdravý a pokojný spánok atď.

➡️ Maca peruánska je rastlina, ktorá obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré zvyšujú imunitu, trávenie, podporujú psychický stav človeka. Zvyšuje sexuálnu túžbu, plodnosť muža, zachováva zdravú prostatu, spermie sa vďaka nej stávajú rýchlejšími, zdravšími. Ejakulácia je objemovo väčšia s kvalitnejším obsahom.

➡️ Zinok (3,2 mg) je stopový prvok, ktorý svoju nezastupiteľnú úlohu zohráva hlavne v zachovaní plodnosti oboch pohlaví. Človek ho získava výlučne zo stravy, kvôli čomu pomerne dosť ľudí trpí na jeho nedostatok. Plodnosť muža udržuje tak, že podporuje tvorbu zdravých spermií, ktoré si dnes muži sami, nevhodným životným štýlom, zanášajú škodlivými látkami a toxínmi. Nielen pre spermatogenézu, ale aj pre silné vlasy, nelámavé nechty a mladistvú pokožku je zinok dôležitý.

➡️ Selén (24 μg = 44 % DDD) je menej známy v oblasti zdravia, čo je škoda pretože je to významný nutričný prvok. Mimoriadnu úlohu zohráva pri rozmnožovaní, keďže podporuje správne metabolizovanie hormónov v štítnej žľaze. Je silným antioxidantom, ktorý chráni telo pred oxidačným stresom, a teda aj pred vznikom voľných radikálov. Muž má vplyvom selénu aj pevnejšiu erekciu a keďže spomaľuje starnutie, preukazuje aj značnú aktivitu.

Clavin Platinum a jeho účinky

Clavin Platinum je podľa výrobcu ešte lepším a účinnejším produktom ako je Clavin Original. Vo svojej podstate by to tak aj malo byť a mal by vykazovať všetky účinky, ktoré deklaruje výrobca. Jedinou podmienkou pre dosiahnutie účinkov je sexuálna stimulácia, s ktorou pravdepodobne nebudete mať problém. Medzi účinky Clavin Platinum patrí:

Rýchlejšie dosiahnutie erekcie

Zmes “Stimulin” obsahuje extrakty z bylín, ktoré sa vyznačujú svojou mimoriadnou schopnosťou pracovať s hormónom testosterónom, od ktorého, dá sa povedať, závisí celkový pohlavný život muža. Vyššia hladina testosterónu vedie k zvýšenej sexuálnej túžbe muža a erekcia nastupuje hneď, ako si to muž vo svojej mysli zaželá. Bez problémov, bez stresu a bez trápnych momentov.

Pevnejšia erekcia

Rýchla erekcia však nie je ešte výhrou. Tak ako rýchlo prišla môže aj odísť. Clavin Platinum však obsahuje aj L-Arginín a L-Citrulín, ktorý zvyšujú produkciu oxidu dusnatého, čím udržujú cievy naplnené krvou tak dlho, ako je to potrebné. Muž sa tak nemusí báť, že stratí kontrolu nad svojim prirodzením a že dôjde k ejakulácii ešte pred tým, ako uspokojí svoju partnerku.

Ničím nerušený pohlavný styk

Maca a Eleuterokokus podporujú pohodovú náladu, pri ktorej stres nemá žiadnu šancu. Muža tak počas celého sexuálneho aktu nemôže prekvapiť stresujúca myšlienka o tom, či dosiahne dostatočne pevnú a dlhú erekciu, bez predčasného vyvrcholenia. Pohlavný styk si vďaka afrodiziakám v Clavine Platinum určite užijete naplno, s poriadnou dávkou energie a vzrušenia.

Intenzívny sexuálny okamih

Počas celého sexuálneho okamihu vás vaše prirodzenie nesklame, práve naopak. Jednoduchšie dosiahnutie erekcie so sebou prináša, doposiaľ, neznámy príval endorfínov. Dobrou správou je, že táto fáza je len začiatkom toho, čo budete prežívať pri dosiahnutí orgazmu. Úžasné, príjemné pocity a uvoľnenie pocítite všade, aj v tých najnecitlivejších nervových zakončeniach. 

12 hodinový sexuálny apetít

S pridaným selénom, ktorý spomaľuje starnutie a podporuje erekciu má Clavin Platinum účinok až po dobu 12 hodín. Častou sexuálnou stimuláciou a 12 hodinovým pôsobením látok, sa vám nebude ani chcieť prestať. V spojitosti všetkých faktorov – rýchly nástup, pevný priebeh a citlivý vrchol, nadobudne váš sexuálny život nový rozmer, ktorý vás a vašu partnerku nikdy neomrzí.

Ako sa dávkuje a užíva?

Pre tých, ktorí poznajú iné varianty Clavin, nebude dávkovanie novinkou. Dávkuje sa v množstve 4 kapsule, cca 60 min. pred pohlavným stykom. Kapsule zapite, najlepšie čistou vodou. Účinok by mal trvať podstatne dlhšie ako pri konkurenciách a to až 12 hodín. V žiadnom prípade neprekročte dennú a zároveň maximálnu dennú dávku 4 kapsule.

Ako reaguje Clavin Platinum s inými liekmi?

Clavin Platinum je možné užívať aj v prípade, ak užívate iné lieky. POZOR!!! Existujú aj výnimky, pri ktorých sa za žiadnych okolností neodporúča Clavin kombinovať s liekmi na srdce, kardiovaskulárny systém, krvný tlak a na pečeň. V tomto prípade užívajte len vtedy, ak to odsúhlasí váš vyšetrujúci lekár.

Je Clavin Platinum pre každého?

Clavin Platinum je určený pre mužov bez ohľadu na vek (od 18), ale podobne ako aj iné doplnky výživy, kapsule nie sú určené pre každého. Rizikovú skupinu tvoria muži, ktorí niekedy mali, alebo majú problémy so srdcom a so srdcovocievnym aparátom, ktorí sa niekedy liečili a liečia na ochorenia pečene. Nie je určený ani pre tých, ktorí prekonali infarkt alebo mozgovú príhodu.

Balenie a cena

Clavin Platinum sú kapsule umiestnené v plastových blistroch v bielej krabičke s bledomodrým nápisom. Predáva sa v dvoch možných baleniach a to balenie s počtom 8 kusov a ako 20 kusové balenie. Všimnite si, že čím väčšie balenie, tým nižšia cena za jednu kapsulu a tým pádom aj za dennú dávku.

CLAVIN Platinum 8 kusové balenie = okolo 27 €, denná dávka (4 kapsule) vychádza približne na 13,50 euro a toto balenie vydrží len na 2 dni.

Objednať Clavin Platinum (8 toboliek)

CLAVIN Platinum 20 kusové balenie = okolo 42 €, denná dávka vychádza na 8,4 eura a vydrží na 5 dní.

Objednať Clavin Platinum (20 toboliek)

Upozornenie

Pred užívaním Clavin Platinum myslite na to, že ide o prírodný doplnok stravy a výživy a v žiadnom prípade nenahrádza pestrú rozmanitú stravu. Aby ste užíva kapsule najvyššej kvality, dbajte na uskladnenie. Umiestnite ich na tmavé a suché miesto, pri teplote od 15 do 25°C a mimo dosah detí. Kapsule nie sú určené pre ženy a deti do 18 rokov. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 4 kapsule. V prípade alergickej reakcii neužívajte vôbec.

Vaše skúsenosti

Skúsenosti ohľadne užívanie Clavin Platinum sú rôzne. Niektoré sú pozitívne a niektoré negatívne. Ktorých je viac, ťažko povedať, povedali by sme, že je to tak 50 na 50. Pri výbere reálnych príspevkov sme vychádzali z online stránky Heureka.sk, kde ich je pomerne dosť na to, aby vás presvedčili o kúpe Clavinu Platinum alebo naopak odradili. Najviac sa kritizovala cena produktu a sila účinku. Niektorí, ale naozaj len niektorí ste si účinky chválili.

Skúsenosti s užívaním Clavin Platinum

Vedľajšie účinky

Najbežnejším nežiaducim účinkom Clavinu Platinum je alergická reakcia na jednu z obsiahnutých látok. Ak sa u vás prejaví alergia, neužívajte ho už. Ojedinele sa vyskytujú menšie tráviace problémy a krútenie hlavy. Väčšinou je to len prvotná reakcia tela na niečo nové a postupne by tieto príznaky mali vymiznúť.

Otázky na tému Clavin Platinum

Môžu sa tabletky užívať dlhodobo?


V podstate sa táto možnosť nevylučuje. Je možné ich užívať dlhodobo, ale asi nie pravidelne, pretože sú v pomere s inými podobnými produktmi veľmi drahé.

Môžem pri užívaní Clavinu fajčiť a piť alkohol?


Alkohol a fajčenie sú zabijakmi kvalitnej erekcie. Fajčenie z dlhodobejšieho hľadiska a alkohol z krátkodobého. Veď asi ste si všimli, že po užití alkoholu “to nešlo hore” tak akoby malo. Preto, ak ste pili alkohol, na kvalitnú erekciu vám nepomôže ani Clavin Platinum. Účinok tabletiek sa vplyvom alkoholu stráca.

Môžem užívanie Clavinu Platinum kombinovať s inými tabletkami Clavin?


Kombinovať ich môžete len v prípade, ak si raz dáte Clavin Platinum a inokedy Clavin Original. Určite ich nekombinujte v jednej dennej dávke.

Môžem užívať Clavin Platinum, ak užívam iné lieky?


Závisí to od druhu liekov. Ak užívate iný výživový doplnok na erekciu, neužívajte Clavin. Neužívajte ho ani v prípade ak užívate lieky s obsahom nitrátov, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v liekoch na srdce, krvný tlak a pod.

Kde sa dá kúpiť?


Výhodou tohto produktu je, že sa k nemu dostanete pomerne rýchlo. Zakúpiť si ho môžete cez internet na oficiálnej stránke predajcu, na iných internetových lekárňach, ale aj v niektorých kamenných lekárňach.

Kde je lacnejší, v lekárni alebo na internete?


Pri skúmaní, kde je Clavin Platinum najlacnejší sme zistili, že niektoré kamenné lekárne majú vyššiu cenu ako oficiálny predajca na internete, alebo vyššiu ako online lekárne. Teda to, kde je kúpa Clavinu najvýhodnejšia je naozaj vec náhody. 

Existujú lepšie tabletky na erekciu ako je Clavin Platinum?


Výživových produktov na zlepšenie sexuálneho života muža je mnoho. Jednotlivé firmy, ktoré vyrábajú takéto doplnky si navzájom konkurujú, preto sa, či už zložením, cenou alebo reálnymi skúsenosťami, určite nájdu aj lepšie tabletky ako je Clavin Platinum. Takým je aj napr. Zerex, ale koniec koncov, to čo zaúčinkuje vám, nemusí ďalším desiatim.

Kto by nemal užívať Clavin Platinum?


Muži, ktorí sa v minulosti liečili alebo sa stále liečia na srdce a problémy spojené so srdcom, ktorí majú oslabenú pečeň, prekonali infarkt alebo mŕtvicu. Ak sa liečite na jeden z týchto problémov a aj napriek tomu túžite užívať Clavin Platinum, určite ho neužívajte bez konzultácie s lekárom.

Zhodnotenie v skratke

Plusy

 • prírodné zloženie,
 • mnoho skúseností,
 • dobre vyzerajúce účinky,
 • účinok až 12 hodín,
 • dostupný bez predpisu, online alebo v lekárni.

Mínusy

 • denná dávka až 4 kapsule,
 • negatívne ohlasy,
 • cena.

Objednať Clavin Platinum (20 toboliek)

Porovnanie s ostatnými doplnkami

Clavin Platinum verzus Clavin Original

Clavin Platinum má v porovnaní s Clavin Original v podstate dosť podobné zloženie. Clavin Platinum navyše obsahuje aj zložky, ktoré v Original chýbajú, napr. extrakt z Maca. Výrobca však neudáva koľko tohto extraktu kapsule obsahujú. Preto sa domnievame, že pravdepodobne tam toho asi veľa nebude. Čo je lepšie ako pri Clavin Original je doba účinku, ktorá sa pohybuje až od 1 do 12 hod. Mnohých pri rozhodnutí čo zvoliť, odrádza podstatne vyššia cena Platina než Originalu. 

Clavin Platinum vs. Zerex

Tu v podstate niet veľmi o čom diskutovať. Zerex má výborné, overené zloženie, pohodlnejšie dávkovanie a mnohých “fanúšikov”. Vzhľadom na prijateľnú cenu ho môžno užívať aj dennodenne, podľa potrieb muža. O kvalite Zerexu vypovedá aj množstvo reálnych skúseností, ktoré obsahujú oveľa viac pozitívnych postojov ako Clavin Platinum. Ďalej už ani nebudeme pokračovať. Zerex jednoducho vyhráva,

Clavin Platinum vs. Erexan

Ak porovnáme zloženie Clavin Platinum a Erexanu, bod získava Erexan, pretože obsahuje väčšie množstvo Kotvičníka, Maky a aj mnohé vitamíny. Čo sa týka ceny, opäť bod pre Erexan a podobne to je aj s pozitívnymi ohlasmi. Aby však nebol v úzadí Clavin Platinum, ten sa odporúča užívať len príležitostne, pričom Erexan lepšie účinkuje pri dlhodobom užívaní. 

Clavin Platinum vs. eJoy

Či už eJoy alebo eJoy Long, má lepšie zloženie ako Clavin Platinum a hoci sú oba aj eJoy a eJoy Long určené na dlhodobé užívanie, ich cena je výhodnejšia ako Clavin Platinum. Jedno balenie s 24 kpasulami stojí približne 25 € a pri plnej dávke, 2 za deň, vydrží 12 dní. Pričom Clavin Platinum stojí 27 euro len 8 kusov, čo je na 2 dni.

Clavin Platinum vs. Vimax

Vimax a Clavin Platinum sú si vo svojej podstate dosť podobnými. Clavin Platinum obsahuje Kotvičník, ktorý chýba Vimaxu, resp. je tam, ale len v množstve 5 mg. Ďalšie zložky vo Vimaxe sú pomerne v malom v množstve, ale čo sa týka ceny je oveľa výhodnejší. Jedno balenie s 30 kusmi stojí síce rovnako ako balenie Clavin Platinum s 20 kusmi, ale Vimax vydrží o 25 dní dlhšie ako Clavin.  

Clavin Original – skúsenosti, recenzia a užívanie

Reklamný slogan “Mužom hneď!”, vám pravdepodobne napovie o čom bude táto recenzia. Tabletky Clavin poznajú hádam všetci, ktorí sledujú televízor po 22:00. Tento článok však nebude o Clavine Platinum, ale o jeho”mladšom bratovi” Clavin Original.

Clavin Original balenie 20+8 toboliek

Je to jeden z najpredávanejších produktov určených pre mužov, ktorí majú problém s erekciou. Napriek vyššej cene, má na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Muži, a zároveň aj priateľky mužov sa k nemu neustále vracajú. Žeby naozaj pre jeho pozitívne účinky alebo len pre to, že ide o dobrý reklamný marketing? Pozrieme sa na to v tejto recenzii.

Čo je to Clavin Original?

Clavin Original je novšia verzia tabletiek Clavin. Vyrába ho spoločnosť Simply You Pharmaceuticals, ktorá má zastúpenie aj na území Slovenska. Hoci sú tieto kapsule pomerne známe, pre tých, ktorí sa s týmto názvom ešte nestretli, ide o výživový doplnok, ktorý je určený na okamžité dosiahnutie a udržanie erekcie.

V princípe fungujú podobne ako Viagra, s podstatným rozdielom. Viagra je liek s chemickým zložením, ktorú možno dostať len na lekársky predpis a ktorá môže závažne ohroziť zdravie muža. Clavin Original je bezpečný doplnok stravy a výživy, zhotovený na rastlinnej báze, čo mu umožňuje diskrétny a pohodlný predaj bez lekárskeho predpisu.

Viac informácií

Zloženie

Nato, aby Clavin Original dosahoval kvalitné výsledky v oblasti erekcie, má špecifické zloženie. Obsahom sú len bylinky, minerály a aminokyseliny, ktoré sa vzájomne nijako negatívne neovplyvňujú, práve naopak. Ide o zložky, ktoré sa navzájom podporujú, čím je možné dosiahnuť oveľa lepší účinok, ako keby sa užívali samostatne. Touto účinnou látkou je Clavertin 21, ktorá tvorí:

➡️ Kotvičník zemný (200 mg), ktorý je azda známejší pod svojim latinským názvom“Tribulus Terrestris”. Je to rastlina, ktorá svojimi účinkami bola a stále aj je, stredobodom pozornosti mnohých výskumov. Vykazuje pozitívne účinky na vylepšenie stavby tela, zvyšuje fyzickú energiu a mužnosť, v zmysle dosiahnutia najvyššej spokojnosti v oblasti sexuálneho života. Z toho dôvodu ho ako doplnkovú výživu používajú atléti a športovci, muži pri liečbe problémov s erekciou, a dokonca sa ukázali aj účinky pri neplodnosti.

➡️ Šafran siaty (30 mg) sa vedecky nazýva “Crocus sativus” a ide o najdrahšiu koreninu na celej planéte. Už od nepamäti sa pokladá za rastlinku, ktorá pomáha liečiť erektilnú dysfunkciu, neplodnosť. Okrem toho posilňuje srdcovo-cievny systém tak, že rozťahuje cievy a čistí ich od nečistôt, používa sa aj pri redukcii hmotnosti. Je to afrodiziakum, ktorým si môžete okoreniť nielen jedlo, ale aj vzťah.

➡️ L-Arginín je esenciálna aminokyselina, ktorú je telo schopné produkovať samé, ale v malom množstve. Ide o prekurzor oxidu dusnatého, ktorý je dôležitý pre zachovanie a udržiavanie pružnosti ciev. Čím sú cievy elastickejšie, tým ľahšie a rýchlejšie sa prekrvujú. Týka sa to všetkých ciev, aj tých najmenších bočných cievok v mužskom pohlavnom úde. Laicky povedané L-Arginín uvoľňuje cievy a tým pádom aj normalizuje krvný tlak. Dokáže pomôcť aj pri stavoch ako sú silné migrény, športovci ho používajú hlavne na zvýšenú tvorbu kolagénu. Keďže sa potvrdili jej blahodárne účinky na zdravie, podáva sa umelo ako doplnkový arginín.

➡️ L-Citrulín je ďalšia aminokyselina, ktorú je schopné ľudské telo vyprodukovať. Ako doplnok stravy a výživy ho užívajú hlavne športovci na zlepšenie prekrvenia svalových vlákien. Je v úzkom prepojení s L-Arginínom, pretože obličky človeka sú schopné transformovať L-Citrulín na L-Arginín. Aminokyselina zvyšuje prietok krvi nielen vo svaloch, ale aj v genitáliách, čím znižuje príznaky erektilnej dysfunkcii a zlepšuje schopnosť dosiahnuť erekciu a podstatne dlho ju udržať.

➡️ Zinok (3,2 mg) je mimoriadne dôležitý minerál pre zachovanie plodnosti muža a aj ženy. Niektoré výskumy dokonca naznačujú, že muži, ktorí sú neplodní alebo majú problém s kvalitou erekcie či spermií, trpia nedostatkom zinku. Jeho nevýhodou je, že telo ho nedokáže vyprodukovať, preto ho získavame výlučne cez stravu a doplnky. Nie je však potrebný len pre plodnosť, ale aj pre správnu činnosť mozgu, hojenie rán, pre krásne vlasy, nechty, pokožku a pod.

➡️ Selén (24 μg = 44 % DDD) je silný antioxidant, ktorý spomaľuje starnutie všetkých buniek, chráni ich pred voľnými radikálmi, telu dodáva energiu, vitalitu, povzbudzuje testosterón v tele muža a podporuje tvorbu lepších spermií. Pod pojmom”lepšie spermie”, máme na mysli väčší počet rýchlejších a zdravších plodných spermií. Ejakulácia je objemovo väčšia a “plnšia”.

Clavin Original a jeho účinky

Základnou ideológiou výživového doplnku na podporu erekcie, a aspoň čiastočné odstránenie erektilnej dysfunkcie, je vplyv obsahu doplnku na testosterón muža. Mužský testosterón v širšom ponímaní môže za všetko, čo sa týka sexuálneho styku, od sily vzrušenia až po vyburcovanie muža k akcii s úspešným koncom. To, aký silný vplyv má zloženie Clavin Original na mužský testosterón je individuálne. Výrobca deklaruje nasledujúcimi účinkami. 

Prvotné vzrušenie

Každý sexuálny zážitok sa začína vzrušením. Čím je vyššie sexuálne vzrušenie, tým je aj túžba po pohlavnom styku silnejšia. Na základe toho, že Clavin Original obsahuje extrakt z Kotvičníka a Šafranu, je  viac než pravdepodobné, že libido muža bude aktívnejšie a jeho ctižiadostivosť po pohlavnom styku živočíšnejšia.

Ľahší a lepší nástup erekcie

Kotvičník zemný spolu so Šafranom, sa stará o nárast hladiny testosterónu, ale erekcia aj tak nemusí prísť v takom znení ako sa očakáva. Preto je toto bylinkové duo posilnené aminokyselinami, ktoré podporujú činnosť mozgu, uvoľňujú nervovú dráhu a robia cievy priechodnejšími, citlivejšími a pružnejšími. Krv sa tak rýchlo dostane do orgánov pohlavnej sústavy, vrátane penisu, čo spôsobuje jeho vztýčenie.

Dlhší pohlavný styk

Účinok Clavinu Original sa odhaduje na dobu 4 hodiny, pričom, samozrejme, najvyššie účinky sa dostavujú približne 30 až 60 min. po užití. Podobne je to aj pri iných podobných doplnkoch. Preto je tu šanca, že váš pohlavný styk bude dlhší alebo opakovaný. Možno mnohým z vás napadne otázka, ako môže pohlavný styk trvať dlhšie, ak je vzrušenie naozaj silné? Môže, tá pravá kombinácia bylín a aminokyselín dokážu udržať erekciu muža bez toho, aby došlo k predčasnej ejakulácii.

Intenzívne milovanie

Keďže L-Arginín sa pre svoje účinky používa aj u športovcov pre ešte lepšie prekrvenie svalových vlákien, používa sa aj na lepšie a ľahšie “pumpovanie” ciev. Krv sa dostáva do ciev podstatne ľahšie a tým pádom je srdce a celý cievny systém čiastočne odbremenený a pripravený podať vyšší športový výkon. Čo s tým má však pohlavný styk? Jednoducho to, že telu je dodávaná energia, ktorá sa prejaví vo väčšej sile a vytrvalosti milovať sa.

Mimoriadne dobrý orgazmus

Dobrý orgazmus nie je pravidlom. Pravdou je, že dnes ho už zažíva málokto. Vyššie percento predstavujú ženy, ale nájdu sa aj mnohí muži. Citlivejší orgazmus je možné dosiahnuť pri užívaní tabletiek Clavin Original, pretože silná fáza počiatočného vzrušenia pretrváva až do ejakulácie. Muž, ktorí si istý čas, aj vďaka Clavinu oddaľuje orgazmus a predlžuje erekciu, zažíva oveľa citlivejší vrchol.

Pred užitím Clavin Original by ste mali vedieť

Majte na pamäti, že kapsule Clavin Original je len doplnok stravy a výživy. Nenahrádza pestrú stravu. Nie je určený pre ženy a deti. Je potrebné uschovávať mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste pri teplote 15 – 25 °C.

Kontraindikácie a interakcie

Podľa výrobcu sa pri užívaní Clavin Original spolu s inými liekmi niet čoho obávať. Myslíme si však, že by ste ich nemali užívať ak užívate lieky na srdce a krvný tlak. Nekombinujte ich s liekmi, ktoré uvoľňujú oxid dusnatý alebo s liekmi na erektilnú dysfunkciu.

Môžu Clavin Original užívať všetci muži?

Nie nemôžu. Pochopiteľne, že nie je vhodný pre mužov, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov. Vyhnúť alebo užívanie minimálne prekonzultovať s lekárom, by sa mali muži, ktorí: majú problém so srdca, cievami, pečeňou, so zrážanlivosťou krvi, a samozrejme tí, ktorí majú, vzhľadom na svoj zdravotný stav, pochybnosti o jeho užívaní.

Nežiaduce účinky

Mnoho liekov, ktoré majú priamy vplyv na erekciu disponujú mnohými negatívnymi účinkami. Clavin Original však nie je viagra a nie je ani ničím podobným. Ide o čisto výživový rastlinný produkt, pri ktorom neboli preukázané žiadne závažné negatívne účinky, či už išlo o dlhodobé alebo príležitostné užívanie. Samozrejme, za predpokladu, že sa užíva správne. V ojedinelých prípadoch sa môžu objaviť mierne problémy s trávením alebo alergická reakcia na jednu zo zložiek.

Užívanie a dávkovanie

Clavin Original odporúča výrobca užívať dlhodobo, ale niekedy stačí ak ich budete užívať len pár hodín pred pohlavným stykom. Väčšinou je to 1 až 4-hodiny pred tým, čo predstavuje aj dobu účinku. Účinok sa s pribúdajúcim časom stráca. Užíva sa až v množstve 4 kapsule súčasne = jedna dávka. Prečo až 4 tabletky? Pravdepodobne preto, že do jednej kapsule sa nezmestilo dané množstvo zložiek. Pri 4 tabletách budú možno účinky lepšie.

Balenie a cena

Aby ste na prvý pohľad spoznali Clavin Original, mali by ste vedieť, že sa predáva v papierovej krabičke bielej farby s tmavomodrým nápisom. Kapsule sa nenachádzajú v plastovej fľaštičke, ale v blistroch. Napriek skvelým účinkom, ktoré sľubuje výrobca a ktoré sú aj podľa mnohých recenzií pravdivé, určite každého zaujíma cena. Na výber sú 2 varianty:

✅ CLAVIN ORIGINAL 8 + 4 kapsule zdarma = okolo 20 €. Je to balenie s počtom kapsúl 12, pričom 1 kapsula stojí približne 1,66 €. Za plnú dávku (4 kapsule) zaplatíte zhruba 6,6 euro. Vystačí len na 3 dni.

✅ CLAVIN ORIGINAL 20 + 8 kapsúl zdarma = okolo 33 €. Ide o balenie s počtom kapsúl 28,  jedna kapsula teda stojí cca 1,18 € a plná dávka približne 4,70 €. Vystačí vám na 7 dní.

Z uvedeného teda vyplýva, že cena balenia s väčším počtom kapsúl vás vyjde oveľa lacnejšie a vydrží vám o polovicu dlhšie ako menšie balenie.

Objednať s dopravou zdarma!

Skúsenosti

Na internete je podstatne málo skúseností, ktoré by sme vyhodnotili ako reálne. Stretli sme sa so skúsenosťami, ktoré sú uvedené v recenziách. O tých však len ťažko dokážeme povedať, či sú skutočné alebo vymyslené. Na Heureka.sk sa nachádza pár príspevkov, ktoré sú väčšinou negatívne. Na Heureka.cz, je príspevkov podstatne viac, tam si ho mnohí muži pochvaľujú. Dôležité je si pred samotnou kúpou uvedomiť , že účinky akýchkoľvek výživových doplnkov sú vysoko individuálne.

Zhodnotenie v skratke

Plusy

➕ mnoho užívateľov,

➕ pozitívny vplyv na sexuálny život muža,

➕ dostupný bez predpisu,

➕ prírodné zloženie,

➕ určený na dlhodobé i príležitostné užívanie,

➕ dostupnosť.

Mínusy

➖ individuálny účinok,

➖ denná dávka až 4 kapsule,

➖ cena.

Porovnanie

Clavin Original verzus Clavin Platinum

Oba tieto produkty majú pomerne rovnaké zloženie. Hoci Platinum obsahuje aj extrakt z Maca, má podstatne menšie množstvo L-Citrulínu. Takže Platinum má lepšie a možno aj účinnejšie zloženie. Kľúčové pri rozhodovaní bola pre nás však cena. Keďže Platinum je podstatne drahšia varianta, rozhodli by sme sa pre Clavin Original.

Clavin Original vs. Zerex

Pri porovnávaní týchto 2 produktoch z viacerých dôvodov vyhráva Zerex. Je najpredávanejším doplnkom pre podporu erekcie a to aj bez reklám v televízii. Má lepšie a účinnejšie zloženie. Obsahuje aj mnoho látok, ktoré Clavinu Original chýbajú. Cenovo výhodnejší je tiež Zerex, keďže denná dávka sú maximálne 2 tabletky. Plusom pre Clavin Original je príležitostné užitie s okamžitým účinkom. Pri Zerexe sa pre optimálne výsledky doporučuje užívať dlhšie.

Clavin Original vs. Erexan

Zložením vyhráva Erexan. Užívanie je tiež pohodlnejšie pri Erexane, pretože sa berú len 2 tabletky, ale doporučuje sa užívať dlhodobo.Výhodnejšia cena je tiež pri Erexane, keďže jedno balenie s počtom kapsúl 15 stojí okolo 24 € a vydrží na 12 dní, a Clavin Original s počtom kusov v balení 12 stojí 21 €, ale vydrží len na 3 dni.

Clavin Original vs. eJoy

eJoy má určite zaujímavejšie zloženie ako Clavin Original, i keď eJoy má Kotvičníka zemného o 50 gramov menej. Čo sa týka porovnania účinkov, sú relatívne podobné. Čo má eJoy navyše je, že pomáha udržovať zdravú prostatu. Cenovo je výhodnejší eJoy, pretože balenie obsahuje 24 kusov, stojí  25,90 € a pri optimálnom užívaní 2 kapsule denne, vydrží 12 dní.

Clavin Original vs. Vimax

Vimax je v porovnaní s Clavinom Original o niečo lepší. Síce je pravda, že neobsahuje zložku Kotvičníka, pohodlnejšie sa dávkuje = 1x denne, a aj napriek vysokej cene = 42 € za 30 tabletiek, vydrží až jeden mesiac. 

Pozrite si reklamy

Naša rada

Takže sa na to pozrime z odborného hľadiska. Ak máte problém s erekciou, odporúčame navštíviť odborníka – urológa. Ten vám pravdepodobne pomôže vyriešiť problém so slabou erekciou na stálo. Ak vám predpíše lieky, tak máte istotu, že dostanete prípravok ktorý funguje. Napríklad VIAGRU alebo CIALIS.

Ak z určitého dôvodu nechcete navštíviť lekára, mali by ste riešiť problém komplexnejšie. Napríklad prípravkom ZEREX, ktorý má dlhodobé účinky. Jeho cena je pritom oveľa, ale oveľa nižšia.

V prípade, že potrebuje výsledky ihneď, vyskúšajte CLAVIN. Nie je na našom trhu veľa výrobkov v lekárňach, ktoré by sľubovali rovnako expresné výsledky ako tento produkt.

Priestor pre vaše názory

Teraz je tu priestor pre vaše názory k výrobkom CLAVIN Original. Máte s ním vlastnú skúsenosť? Chcete sa niečo opýtať. Teraz máte možnosť. Použite prosím komentáre pod článkom. Ak sa vám moja recenzia páčila, nezabudnite na LIKE a pridať hviezdičkové hodnotenie.

Odpovede na najčastejšie otázky

Môžu sa tabletky Clavin Original užívať dlhodobo?


Áno môžu, ale za predpokladu, že vám vyhovuje v celej svojej “kráse“. Teda, ak vám neškodí, ale naopak pomáha a uľahčuje vám váš sexuálny život. Neužívajte tabletky však v prípade, ak sa u vás prejavila nejaká alergická reakcia alebo niečo nepríjemné, na čo máte podozrenie, že je to práve z týchto kapsúl.

Môžem užívať Clavin Original s alkoholom a s cigaretami?


V podstate môžete, ale ak sa užíva s alkoholom jeho účinok sa stráca. Čo sa týka cigariet, účinok tabletiek by nemal byť nijako ovplyvnený fajčením. Ale ani požívanie alkoholu a fajčenie nijako neprispieva k lepšej erekcii, ale dlhodobo ju zhoršuje.

Môžem užívanie Clavinu Original kombinovať s inými tabletkami Clavin?


Clavin Original je možné kombinovať aj s Clavin Platinum, ale len v prípade, ak raz užijete Original a inokedy zase Platinum. Nekombinujte ich súčasne v jednej dávke.

Môžem užívať Clavin Original, ak užívam aj iné lieky?


V prípade, ak máte vážne zdravotné ochorenia a beriete dlhodobo lieky s obsahom nitrátov ( nachádzajú sa hlavne v liekoch na srdce), poraďte sa o užívaní Clavin Original so svojim lekárom. Rovnako tak urobte aj v prípade, ak ste prekonali srdcovocievnu alebo mozgovú príhodu, máte problémy s pečeňou a so sietnicou.

Kde sa dá kúpiť Clavin Original?


Kapsule Clavin Original je, podobne ako aj iné kapsule Clavin možné zakúpiť prostredníctvom internetu na oficiálnej stránke predajcu, ale aj v iných internetových lekárňach. Dokonca, ho nájdete aj v niektorých kamenných lekárňach.

Kde je lacnejší Clavin Original – v lekárni alebo na internete?


Tak toto je naozaj vec náhody. Niektoré kamenné lekárne môžu mať lepšiu cenu ako tie internetové. Oficiálny predajca môže mať tiež raz lepšiu alebo horšiu cenu, ako niektoré predajné miesta.

Je Clavin Original lepší ako iné podobné tabletky na erekciu?


Odpoveď na túto otázku je komplikovaná. Určite existujú aj lepšie produkty ako Clavin Original, ale niektorým môžu vyhovovať práve tieto kapsule a iným zase iné. Vo všeobecnosti a podľa príspevkov užívateľov, ktorí vyskúšali viacero doplnkov stravy a výživy na erekciu, je napr. Zerex lepšou voľbou ako Clavin Original. Vysvetlenie prečo je tomu tak nájdete v sekcii “Porovnanie“.

Existujú nejaké výnimky, ktoré vylučujú užívanie Clavin Original?


Áno existujú. Okrem pochopiteľných dôvodov, prečo nie sú určené pre ženy a maloletých, sa neodporúčajú užívať ani osobám, ktorí majú problémy so srdcom, s pečeňou, a pre tých, ktorí majú problémy s tlakom. Uvedená kategória by sa mala pred užívaní určite poradiť so svojim lekárom.

Tabletky na zvýšenie testosterónu

Muži sa s problémom klesajúceho testosterónu stretávajú už pomerne skoro, zhruba po tridsiatom roku veku. Tento pokles má na ich život veľmi negatívny vplyv. Preto je treba klesajúci hladinu pomáhať stabilizovať a tým pádom pomôcť mužom riešiť problémy s klesajúcou vitalitou a libidom.

Tentokrát ale začneme od Adama, teda od toho, čo to vlastne testosterón je, aké má účinky a vzápätí sa dostanete aj k otázke, ako zvýšiť jeho hladinu prírodným spôsobom.

Hladina testosterónu pomaly klesá

V úvode je potrebné povedať, že testosterón je steroidným hormónom pochádzajúcim zo skupiny androgénov. Ide o vôbec najdôležitejší mužský hormón, ktorý pomáha mužom v tom, aby boli výkonní, vitální, zdraví. V niektorých prípadoch až silní alfa samci… Všetko má ale jeden háčik.

Kým mladí muži okolo dvadsiatky majú testosterónu veľa, akonáhle na chlapa udrie tridsiatka, začnú hodnoty testosterónu postupne klesať. Spočiatku síce len o málo, asi percento až dve ročne, ale pokles to je.

A samozrejme po určitej dobe sa tento proces aj zreteľne prejaví. Dokonca vedecké štúdie hovoria o tom, že pokles testosterónu je trendom nielen posledných rokov, ale vlastne celého storočia. Predtým mali muži testosterónu viac.

Príčiny poklesu testosterónu

Samozrejme je z veľkej časti na vine nevhodný a nezdravý životný štýl. Prejedáme sa potravinami, ktoré majú k zdravej výžive naozaj veľmi ďaleko. Veľmi málo sa hýbeme, väčšinu času sedíme, máme minimum fyzickej práce oproti chlapom, povedzme, polstoročie dozadu.

V minulosti ľudia oveľa viac telesne pracovali, pohybovali sa na čerstvom vzduchu a tým pádom boli po všetkých stránkach zdravší a rozhodne nemuseli riešiť otázky, ako zvýšiť testosterón. Mali ho prirodzene dosť.

Navyše sa dnes veľa stresujeme, máme silný kontakt s rôznymi chemikáliami, životné prostredie je znečistené. Nejde iba o jeden faktor, ktorý by klesanie testosterónu spôsobil, je ich oveľa viac.

Účinky testosterónu

Samozrejme by sme sa teraz mohli začať baviť na tému, aké sú prírodné zdroje testosterónu a ako napraviť jeho pokles. Ale než sa do toho pustíme, najskôr si musíme objasniť, aké má účinky testosterón, aby sme pochopili, v čom je jeho prínos.

Predovšetkým veľmi účinne pomáha stavať svalovú hmotu a zároveň podporuje spaľovanie podkožného tuku a jeho premenu na energiu. Preto práve pokles svalovej hmoty, a naopak priberanie tukových zásob je, žiaľ, jedným z sprievodných javov poklesu hladiny tohto hormónu.

Zároveň testosterón zvyšuje libido a chuť na sex, podporuje silnú erekciu a sexuálnu výkonnosť. Zároveň sa stará aj o lepšiu kondíciu srdca a kostí v tele.

V neposlednom rade tiež posilňuje vitalitu, celkovú náladu, motivuje k vyšším výkonom. Práve testosterón je zodpovedný za mužskú túžbu po uznaní a úspechu.

Zvýšenie testosterónu prírodne

Teraz už sa môžeme pustiť do niekoľkých tipov, ako testosterón zvýšiť prírodným spôsobom a zlepšiť tak jeho pozitívne účinky na mužský organizmus.

Dobre spite. Jednoduchá rada, že? Je ale aj vedecky dokázané, že muži, ktorí spia menej (pod 5 hodín) majú nižšiu hladinu testosterónu.

Nestresujte sa. Opäť je dokázané, že hormón kortizol, ktorý vzniká pri strese, je doslova zabijakom testosterónu.

Samozrejme dokáže hladinu testosterónu veľmi úspešne zvyšovať pravidelný sex.

Ďalej je dôležité, aby vaše telo malo dostatok vitamínov a minerálov. Jedine v takom prípade si totiž dokáže hormón správne vyprodukovať.

Z vitamínov na to potrebuje hlavne B6, C, D a H, z minerálov predovšetkým zinok, selén a horčík.

Zvýšenie libida

Nízke libido, nedostatočné libido, strata libida. To sú témy, o ktorých sa hovorí čoraz viac a to v súvislosti tak s mužmi, ako i so ženami. Uponáhľaný svet, nezdravá životospráva a tiež aj rôzne problémy so stabilitou hormonálnej hladiny sú práve tie faktory, ktoré najviac tento problém ovplyvňujú.

Krátkodobo pritom môže prísť k poklesu chuti na sex úplne prirodzene a netreba za tým vidieť hneď nejaký väčší problém. Ak sa však jedná o pravidelný stav, rozhodne by ste ho nemali ignorovať a začnite to seriózne riešiť.

hladina hormónov u žien a mužov

Čo je libido a aké sú príčiny jeho straty

Pod pojmom libido sa chápe prirodzený pohlavný pud vyjadrený túžbou po sexuálnom kontakte. Medzi najviac výstižné synonymá k tomuto slovu patria zrejme chuť na sex alebo sexuálny apetít.

U človeka ide o súbor vrodených reflexov, ktorých vonkajšie prejavy sú ovplyvňované napríklad hormónmi, ale aj inými faktormi. Preložené do ľudskej reči: zníženie alebo strata libida znamená oslabenie týchto reflexov.

Príčiny, pre ktoré dochádza k strate libida, sú najmä:

 • problém s hormónmi
 • fyziologické faktory
 • psychologické príčiny
 • vplyv liekov
 • vonkajšie vplyvy na organizmus
 • zdravotné problémy
 • vzťahové problémy

U žien sú problémy s libidom spôsobené väčšinou hormonálnymi antikoncepčnými tabletkami, svoju úlohu ale zohrávajú aj psychologické a vzťahové faktory. U mužov ide zas zväčša o nedostatok testosterónu, vedľajšie účinky liekov a vonkajšie vplyvy.

Strata libida ako psychologický a vážny partnerský problém

Hoci strata libida alebo jeho zníženie sa zvykne označovať ako problém či porucha jednotlivca, treba to vnímať v širších súvislostiach. Libido je ovplyvňované aj partnerskými vzťahmi a citové ochladnutie medzi partnermi má vplyv aj na ich sexuálny život.

Strata libida tak môže byť aj následkom partnerských problémov, napríklad konfliktov, vzájomného psychického a fyzického odcudzenia sa či pocitmi úzkosti vo vzťahu alebo hnevom na partnera.

Ide však zároveň o začarovaný kruh. Nízke libido sa totiž v partnerskom vzťahu prejaví:

 • poklesom chuti na sex s partnerom
 • poklesom záujmu o fyzický kontakt
 • rutinou v prípade sexuálneho styku
 • predstieraním radosti zo sexu
 • neskôr aj úplným vyhýbaním sa akémukoľvek kontaktu

Na riešenie tohto stavu treba spoločne hľadať stratenú dôveru, náklonnosť, vzájomnú príťažlivosť a porozumenie aj v sexe. Súčasťou riešenia musí byť zmena prístupu k partnerovi a ideálne je, ak obaja partneri vyhľadajú pomoc odborníkov, najmä sexuológa a psychológa.

Riešenie straty libida

Nízke libido alebo jeho strata sa môžu riešiť viacerými spôsobmi. Vždy záleží od vyvolávajúcich príčin a individuálnej situácie. Optimálne je skombinovať viac možností riešenia, nakoľko v takom prípade môžu synergicky pôsobiť na zvýšenie libida viaceré faktory a výsledky sa dostavia skôr a budú viditeľnejšie.

Toto sú najčastejšie spôsoby, ako sa dá zvýšiť libido a to tak u mužov, ako aj u žien:

Režimové opatrenia

Ako prvé v poradí by ste mali vyskúšať zmenu vo vlastnej réžii. Ak máte podozrenie, že vaše libido kleslo vplyvom hormonálnych alebo iných liekov, vysaďte ich a hľadajte lepšiu alternatívu.

V prípade, že sú na vine niektoré vonkajšie okolnosti a vplyvy, napríklad prepracovanosť, stres, nezdravá životospráva alebo zlý životný štýl, začnite konať a všetky negatívne faktory krok po kroku zo svojho života vylúčte.

Pomôcť môžu napríklad pre mužov aj ženy tzv. Kegelove cviky, akupunktúra, masáže a viac spoločných chvíľ s partnerom. Skúste obnoviť svoj vzťah, okoreniť ho, zmeniť rutinu v spálni, vysadiť fajčenie a alkohol a zmeniť svoj prístup k sebe aj k životu celkovo. Pozitívne myslenie robí naozaj zázraky a tiež uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia.

Odborná liečba

V prípade, že je za znížením chuti na sex psychologická alebo fyziologická choroba, je to už práca pre odborníka. Rovnako tak v prípade, ak je problém s hormónoch, ale ten nie je spôsobený krátkodobým poklesom, ale nejakou vážnejšou poruchou.

Základom odbornej liečby je teda riešenie príčiny pomocou účinných medicínskych postupov, prostriedkov a ak treba, tak aj pomocou liekov na predpis. To by však mala byť až posledná možnosť.

Výživové doplnky a afrodiziaka

V prípade, že pokles libida súvisí s krátkodobým poklesom hormónov zodpovedných za sexuálny apetít, môžu pomôcť výživové doplnky stimulujúce hormonálnu hladinu. V ich prípade ide o riešenie pomocou prírodných látok.

Tie patria medzi prirodzené podporné prostriedky a získavajú sa najmä z rôznych rastlín a bylín využívaných v tradičnej medicíne. Napriek akejkoľvek skepse, tieto voľne dostupné prípravky naozaj fungujú.

Špeciálnym „urýchľovačom“ mužského aj ženského libida sú afrodiziaka. Môže ísť o niektoré druhy potravín, ako sú čokoláda, morské plod, chilli, šľahačka či víno, ale aj o špecializované prípravky určené na vnútorné či vonkajšie použitie. Viac o nich napíšem o niečo neskôr.

Ďalšie možnosti, ako oživiť chuť na milovanie

Libido sa dá podporiť pokojne aj priamym či nepriamymsexuálnym dráždením. Vrátiť do partnerského života mladosť, dravosť a nespútanosť je vždy najlepšia cesta, ako zvýšiť vzájomnú príťažlivosť a chuť na sex. Najmä páry, ktoré sú spolu už dlhšiu dobu, potrebujú podobné oživenie vzťahu ako soľ.

Vyskúšajte napríklad tieto tipy, ktoré sa osvedčili aj mne:

 • zmeňte zabehnutú sexuálnu rutinu, zahoďte všetky staré zlozvyky, polohy a rituály
 • okoreňte si milostný život novými sexuálnymi hračkami a hrami
 • neverili by ste, ako dokáže sexi oblečenie dráždiť toho druhého, vyskúšajte to
 • pohár vína, šatka na oči a šľahačka v spreji sú skvelá kombinácia pre predohru
 • zapojte hudbu a vôňu, nechajte pracovať aj tieto zmysly
 • vyskúšajte milovanie v netradičnej polohe a na netradičnom mieste

Afrodiziaka pre mužov aj pre ženy

Na čo najrýchlejšie obnovenie libida v kombinácii s režimovými opatreniami pomáhajú špeciálne afrodiziaka. Medzi moje obľúbené značky patria Aphrodisia „V“ a LibidoUP, ktoré sú založené na prírodnej báze a priaznivo ovplyvňujú chuť na sex.

Kým Aphrodisia „V“ je dostupná pre mužov aj ženy a má formu klasických kapsúl na perorálne užitie, LibidoUP je špeciálny prípravok určený ženám vo forme lubrikačného gélu určeného na vonkajšie použitie. Gél je samozrejme dermatologicky testovaný a zdravotne nezávadný. Prípadne, môžete vyskúšať obe formy afrodiziak!

Skúsenosti a záverečné zhodnotenie

Nedostatočné libido alebo jeho úplná strata patria medzi dlhodobo podceňované problémy. Ženy aj muži majú iné „starosti“ a na riešenie ich vlastného sexuálneho zdravia im nezostáva príliš času.

Nie je všetko len o erekcii, ako sa to snažia prezentovať média alebo farmaceutické firmy vyrábajúce drahé lieky na predpis. Veľa krát súvisia problémy s potenciou u mužov aj žien práve s nedostatočným libidom.

Začnite riešiť príčiny, kým je čas. Ja osobne mám skúsenosti so stratou libida a mne sa najviac osvedčili režimové opatrenia, afrodiziakálne prípravky a zmena rutiny v sexuálnom živote. Odporúčam skúsiť tie isté riešenia aj vám, najmä afrodiziaka Aphrodisia „V“ a LibidoUp sú skvelé „štartéry“ sexuálneho apetítu!

Predčasná ejakulácia

Čo to je a aké je riešenie predčasnej ejakulácie?

Predčasná ejakulácia patrí k najčastejším intímnym problémom muža. Hovoríme o nej vtedy, ak muž nedokáže kontrolovať proces načasovania ejakulácie – ejakuluje skôr, než je v pohlavnom styku očakávané.

Predčasná ejakulácia – koľko minút je primálo?

Presná definícia toho “ako skoro je príliš skoro” neexistuje. Častokrát sa za pohlavnú aktivitu s príliš skorou ejakuláciou označuje styk, ktorý skončil do jednej minúty od momentu prvého vsunutia penisu do vagíny.

Názory lekárov sa však líšia – niektorí hovoria o 3 minútach, iní dokonca až o piatich.

2 typy predčasnej ejakulácie

Aj táto choroba sa dá deliť na dve základné kategórie, ktoré zároveň napovedajú aj o charaktere a vážnosti ochorenia ako takéto:

 • primárna predčasná ejakulácia (nazývaná aj celoživotná) – hovoríme o nej vtedy, ak sa vyskytuje od prvej intímnej skúsenosti muža. Ak nie je liečená, muž sa jej nedokáže zbaviť.
 • sekundárna predčasná ejakulácia (resp. získaná) – môže sa vyskytnúť aj u pána, ktorý predtým nemal problém kontrolovať svoju ejakuláciu. Tento typ má najčastejšie  psychologický základ – problémy v partnerskom živote, prípadne iný psychologický problém, ktorý spôsobuje aj erektilnú dysfunkciu.

Koho postihuje predčasná ejakulácia?

Ide o bežný problém, ktorý postihuje mužov v každom veku.

Snáď “najohrozenejšou” skupinou sú mladí neskúsení muži, ktorí nemajú žiadne (resp. majú iba minimálne) skúseností so súložou. Ich výkon je ovplyvnený strachom z niečoho nového a nepoznaného, svoje spraví aj nedôvera voči svojim mileneckým schopnostiam.

Ako sa dá vyriešiť problém s predčasou ejakuláciou?

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších riešení je aplikácia znecitlivujúceho krému, spreju alebo gélu na penis.

Ide o produkt, ktorý funguje ako čiastočná lokálna anestézia. Výhodou takýchto produktov je fakt, že sú naozaj účinné a aj to, že zafungujú do pár minút. Ide o prírodné riešenie, ktoré je bezpečné a ktoré nevyvoláva žiadne vážne vedľajšie účinky.

Nevýhoda používania spočíva hlavne v tom, že tieto výrobky je počas súlože nutné kombinovať s kondómom – existuje totiž riziko prenosu znecitlivujúceho gélu na partnerku.

Problémy s ejakuláciou

Problémy s ejakuláciou trápia čoraz viac mužov. Ide o vážny zdravotný problém, ktorý má oveľa horšie následky, než si uvedomujeme. Páni s poruchou ejakulácie môžu mať problém splodiť dieťa, nepríjemné sú aj ochorenia prostaty.

Snáď najčastejšie sa hovorí o probléme s predčasnou ejakuláciou, ktorá vo všeobecnosti vypovedá o dvoch príčinách. Prvou môže byť nedostatok skúseností v posteli (najmä mladí muži), druhou vážnejší zdravotný problém.

Nech je príčina akákoľvek, faktom je, že predčasná ejakulácia neprospieva žiadnemu partnerskému vzťahu. Táto nepríjemnosť pritom postihuje každého tretieho chlapa, minimum z nich však vyhľadá pomoc odborníka.

Domáca liečba predčasnej ejakulácie

Svojpomocná liečba môže mať rôznu podobu. Okrem cvičenia Kegelových cvikov možno siahnuť po znecitlivujúcich géloch (sprejoch), ktoré sú osvedčeným pomocníkom pri oddialení predčasnej ejakulácie. Veľmi obľúbeným je aj Delay Gél od Lovely Lovers.

Používanie znecitlivujúcich gélov sa dá kombinovať aj s užívaním výživových doplnkov, z ktorých vyniká Zerex Extralong, ktorý bol vyvinutý priamo pre účel oddialenia predčasnej ejakulácie.

Tabletky na zväčšenie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu sú jedným z najhľadanejších hesiel súčasnosti. Mať malý penis nikdy nebolo a nikdy ani nebude “in”. Muži sa proste potrebujú pochváliť rozmerom svojej pýchy, je to prirodzené a úplne normálne.

Nedostatočná dĺžka penisu je daná geneticky, zároveň sa však odvíja aj od lokality, v ktorej žijete. Najväčším prirodzením sa môžu chváliť muži z Afriky a Južnej Ameriky, najmenším zas páni z Ázie. Európske krajiny sú niekde v strede, na Slovensku je priemerná dĺžka 15,2 cm.

Veľkosť penisu z biologického hľadiska

Aby ste pochopili tomu, ako môžu pomôcť tabletky na zväčšenie penisu, musíte vedieť ako funguje celý mechanizmus erekcie.

Veľmi zjednodušene povedané – pevná erekcie je priamo závislá od toho, koľko krvi nasajú tzv. erektilné (toporivé) telieska. Tabletky na väčší penis obsahujú látky, ktoré podporujú celkové prekrvenie penisu. Toporivé telieska počas erekcie nasávajú krv, zväčšujú sa. Vďaka tomu dochádza k predĺženiu penisu do dĺžky a zväčšeniu jeho objemu.

Nie je tabletka ako tabletka

Na internete sa toho človek dočíta… každý produkt je najlepší, najúčinnejší, najosvedčenejší… prečo ich je potom tak veľa?

Práve preto, lebo nie každý z nich funguje. Na internetových diskusiách o zväčšení penisu sa dočítate napríklad aj o “zázračných” tabletkách Penirium, ktoré sľubujú až +7,5 cm do dĺžky a +2,5 cm do šírky penisu.

Hovorím vám narovinu – takéto výsledky nie sú možné. S tabletkami na zväčšenie penisu dosiahnete predĺženie penisu o 1 – 2 cm, viac nie.

Najlepšie tabletky na zväčšenie penisu

Nerada odporúčam konkrétny produkt, nakoľko účinky výživových doplnkov závisia od celkového zdravotného stavu jedinca. Môžem však spomenúť aspoň tie, ktoré sú najznámejšie – tablety, o ktorých sa píše najmä v pozitívnom duchu. Ich názov je Vimax Pills z Kanady. Tablety sa okrem zväčšenia penisu prírodnou cestou starajú aj o zlepšenie erekcie a zvýšenie chuti na milovanie.

Tabletky na erekciu bez predpisu

Máte problémy s erekciou? Nie je sa za čo hanbiť. V dnešnej dobe týmto problémom trpí veľká časť mužskej populácie. Čo sú a ako môžu pomôcť tabletky na erekciu bez predpisu? Čítajte a dozviete sa!

Erektilná dysfunkcia (častokrát nesprávne označovaná aj ako impotencia*) je názov ochorenia, ktoré postihuje mladých aj starších mužov. Typické príznaky erektilnej dysfunkcie netreba príliš predstavovať. Ide o stav, kedy muž:

 • nedokáže dosiahnuť erekciu
 • dosiahnutá erekcia nie je dostatočne tvrdá na vniknutie penisu do pošvy
 • stoporenie penisu trvá iba krátku dobu a erekcia rýchlo opadá

* Pojmom impotencia lekári označujú rôzne intímne problémy mužov – problém s erekciou, nedostatočnú chuť na milovanie a znížené libido, neschopnosť dosiahnuť orgazmus či problém s predčasnou ejakuláciou.

Liečba erektilnej dysfunkcie môže mať hneď niekoľko podôb. Najčastejšie ide o užívanie liekov na erekciu na predpis, používanie vákuovej pumpy na penis, operácie, penilné protézy, injekčné liečby.

Mnohí páni preferujú prírodnú liečbu a to najmä z dôvodu, že chcú vyhnúť množstvu vedľajších účinkov, ktoré vyvolávajú lieky na lekársky predpis. A práve preto sú na trhu dostupné aj tabletky na erekciu bez predpisu.

Prírodné liečivá na potenciu

Výživové doplnky na podporu erekcie liečia hneď niekoľko intímnych problémov. Ide o komplexné spojenie extraktov z bylín, ktoré sa používajú na podporu zdravia pohlavných orgánov a rozmnožovacej sústavy muža. Najčastejšie ide o rastliny, afrodiziaká, ktoré na tento účel používali niektoré kultúry už pred stáročiami – napríklad koreň rastliny MACA (peruánska Viagra), Tribulus terrestris (kotvičník zemný), Ginkgo biloba, Ženšen, Saw palmetto, Hloh obyčajný atď.

Pozrite si najobľúbenejší doplnok stravy určený na zlepšenie erekcie – Zerex

Najlepší na erekciu

Doplnky sú samozrejme doplnené aj o ďalšie aktívne látky – aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín, L-ornitín a pod.), vitamíny C, D, E a rôzne minerálne látky. Jednotlivé zložky prírodných liekov na erekciu sa synergicky dopĺňajú a zlepšujú (nielen) erekciu, ale aj srdce a cievy. Výborný zdravotný stav srdcovocievneho systému je totiž nevyhnutný pre tvrdú a dostatočne pevnú erekciu.

Na Slovensku sa bohužiaľ nerealizujú výskumy, ktoré sa zameriavajú na skúmanie pozitívneho účinku týchto látok. Preto sa treba zamerať na zahraničie a v prípade nedôvery si naštudovať desiatky dostupných výstupov, ktoré vás presvedčia o sile prírodných riešení.

Pozitívne a negatívne stránky

Či užívate lieky na erekciu na predpis alebo bez neho, vždy sa nájde zopár kladov a záporov. Aké konkrétne výhody majú tabletky na erekciu bez predpisu?

 • žiadne vedľajšie účinky
 • dajú sa kúpiť v lekárni alebo online
 • netreba absolvovať vyšetrenie erektilnej dysfunkcie u lekára
 • niekoľkonásobne nižšia cena (1 tbl. Viagry je  9 až 10x drahšia ako cena 1 tabletky Erexanu)
 • podporujú aj ostatné sústavy ľudského organizmu (srdcovo-cievnu, nervovú)

Nájde sa však aj zopár nevýhod:

 • dlhodobé užívanie (2 až 3 mesiace)
 • doplnok nemusí pomôcť každému (najmä mužom, ktorí majú vážnejšie zdravotné problémy a užívajú množstvo liekov
 • na trhu je množstvo doplnkov so zložením, ktoré pomôže iba ťažko

Najznámejšie lieky na potenciu bez predpisu

Pozrite si recenzie najčastejšie používaných tabletiek na erekciu bez predpisu a sami sa rozhodnite, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak máte otázku, použite kontaktný formulár.

Liek na erekciu je riešením erektilej dysfunkcie. Problém so stoporením penisu, slabá erekcia alebo erekcia, ktorá opadne po pár minútach nepoteší žiadneho pána (ani jeho partnerku).

Muži, ktorí trpia prejavmi erektilnej dysfunkcie majú hneď niekoľko možností. Okrem zmeny životosprávy, ktorá by mala byť v liečbe poruchy erekcie samozrejmosťou, môžu užívať 2 typy preparátov:

 • Lieky na lekársky predpis (Viagra, Cialis, Levitra, Spedra prípadne gereniká spomínaných liekov)
 • Výživové doplnky na podporu erekcie – prírodné produkty, ktoré sú však dostatočne účinné a pomohli množstvu mužov (Zerex, eJoy, Erexan, Vimax, Erex24, ArginMax, Clavin)

Erekčné tabletky od lekára

Lekár predpíše liek na erekciu iba po dôslednom preskúmaní zdravotného stavu svojho pacienta. Lieky ako Viagra či Cialis totiž vyvolávajú množstvo nežiadúcich účinkov a nie sú určené pre každého muža – Viagra sa častokrát nepredpisuje mužom, ktorí majú problém s kardiovaskulárnym systémom.

Okrem toho je tu faktor ceny liekov na erekciu na predpis. 1 tabletka je pomerne drahá (cena Viagry sa pohybuje na úrovni cca 14 až 16€).

Výhody a nevýhody prírodných liekov na podporu stoporenia

Aké sú výhody prírodných liekov na erekciu bez lekárskeho predpisu? Že spravidla nevyvolávajú vedľajšie účinky, sú lacnejšie ako lieky na lekársky predpis a okrem intímnej oblasti zlepšujú aj zdravotný stav srdca, ciev, nervovej sústavy a častokrát podporujú celkovú imunitu muža.

Niektorí muži vidia nevýhodu najmä v tom, že musia byť užívané dlhodobo (2 až 3 mesiace). Ide však o lacnejšie riešenie – cena 1 tabletky sa zväčša pohybuje na úrovni od 1 do 2 EUR.

Zerex recenzia. Cena, skúsenosti, dávkovanie, akcia

Legálna náhrada modrej tabletky bez lekárskeho predpisu. Aj takto býva označovaný dobre známy Zerex, prípravok na podporu mužskej erekcie. Poďme sa na tento výrobok pozrieť podrobnejšie a zistíme, či je to naozaj tak. V tejto recenzii si povieme o zložení, o účinných látkach a dáme priestor aj na vyjadrenie vašich reálnych skúseností. Tak poďme na to.

Zerex - recenzia, cena, skúsenosti

Účinky Zerexu

Zerex je prípravok pre silnú a kvalitnú erekciu, ktorá by mala nastúpiť už do 60 minút po užití tablety. Kvalitná erekcia zlepší sexuálny zážitok a predĺžiť celkovú dobu pohlavného aktu. Silnejšia erekcia znamená aj predĺženie a zhrubnutie penisu.

Zobraziť viac info
Užívaním prípravku sa zároveň zvyšuje chuť na sex. Viac informácií ponúka napríklad recenzie Zerex na nasezdravie.sk ale zaujímavé informácie nájdete aj v článku na polakova.sk

Na trhu je viac typov Zerexu, ktoré sa svojimi účinkami mierne odlišujú. Dalo by sa ale povedať, že všetky druhy sú primárne určené na podporu erekcie. Pozrime sa ale na jednotlivé účinky podrobnejšie:

Erekcia a stoporenie

Najlepší účinok na celkové zlepšenie erekcie by ste mali dosiahnuť užívaním Zerek Klasik a Zerex UltraGold. Tieto dva druhy patria zároveň medzi najpredávanejšie a najžiadanejšie prírodné prípravky na trhu.

Predčasná ejakúlácia  a predĺženie erekcie

Keď hovoríme o predĺžení erekcie, myslíme tým predĺženie dĺžky trvania pohlavného styku. To sa dá dosiahnuť hlavne kvalitnou erekciou, ktorá zabráni predčasnej ejakulácii. Takže sa znovu vraciame ku klasickému zlepšeniu erekcie. Tu je ale najsilnejším hráčom Zerex Extralong, ktorý je priamo určený na problémy s predčasnou ejakuláciou. Pri tomto produkte je potrebné dlhodobé užívanie na zlepšenie celkovej kondície pohlavného ústrojenstva.

Hrubší penis

Zhrubnutie penisu nie je niečo, čo dokážu lieky ani výživové doplnky. Ide skôr o zlepšenie erekcie a lepšie prekrvenie penisu. Vtedy dochádza aj k fyzickému zväčšeniu. Dalo by sa teda povedať, že silnejšia erekcia je priamo úmerná s hrúbkou a dĺžkou penisu v stoporenom stave.

Zvýšenie testosterónu a chuti na sex

Látky obsiahnuté v tabletách Zerexu obsahujú Tribulus Terestris, dlhodobo používaný na zvýšenie testosterónu. Nízka hladina testosterónu môže mať za následok stratu chuti na pohlavný styk a taktiež problémy s dosiahnutím erekcie. Pri dlhodobom užívaní sa hladina testosterónu dostáva na pôvobné “zdravé” hodnoty.

Nežiadúce účinky

Zerex je založený na prírodnej báze. Znamená to, že obsahuje čisto prírodné zložky, ktoré sú voľne dostupné v prírode. Neobsahuje “umeliny” a chemické látky, ktoré často nájdete v rôznych iných produktoch. Preto je riziko nežiadúcich účinkov naozaj nízke.

Aj napriek prírodnému zloženiu a absencii nežiadúcich účinkov treba dodržiavať maximálne odporúčané denné dávkovanie. Všetkého totiž moc škodí. Ak dodržíte dávkovanie, môžete byť bez obáv.

Zerex extralong - recenzia

Zloženie prípravku

Zerex je založený čisto na prírodnej báze. Na Slovensku je registrovaný ako doplnok výživy a preto je voľne dostupný. Nie je potrebný lekársky predpis, dá sa kúpiť na internete aj vo vybraných lekárňach. Obsahuje okrem iného aj nasledovné látky:

 1. Maca – je raslina z peruánskych Ánd, ktorá si vďaka svojim vlastnostiam vyslúžila označenie Peruánska viagra. Má pozitívne účinky pôsobiace na zvýšenie psychickej a fyzickej výkonnosti. Zvyšuje libido a stimuluje sexuálne funkcie. ( viac o  Mace Peruánskej )
 2. Tribulus Terrestris – je látkou, ktorá stimuluje (zvyšuje) hladinu testosterónu. Zároveň zvyšuje aj fyzickú výkonnosť a vytrvalosť. Tento stimulant je vyhľadávaný hlavne profesionálnymi športovcami. (viac o Tribulus Terrestris )
 3. L-Arginin – je aminokyselina, ktorá hrá dôležitú úlohu pri tvorbe oxidu dusnatého. Ten uvoľňuje cievy, dodáva im pružnosť a umožní ich lepšie prekrvenie. Lepšie prekrvenie umožní penisu dosiahnuť kvalitnú erekciu.

Zloženie je vlastne skoro identické ako podobné prípravky určené na erekciu ktoré sú označené ako doplnok výživy. Ak sa pozriete napríklad na VIMAXClavin alebo Xtrasize, v zložení nájdete podobnosť. Chýbajú ale látky, ktorých účinok bol vedecky dokázaný a boli schválené ako lieky na poruchy erekcie. Zerex neobsahuje ani Sildenafil (Viagra), ani Tadalafin (Cialis) ani Vardenafil (Levitra).

Kombinácia látok Maca, Tribulus terrestris a L-Arginin určite dosahuje dobré výsledky, ale nie také a výrazné ako napríklad Sildedafil vo Viagre. Ak sa ale chcete vyhnúť návšteve lekára a vyskúšať si vyriešiť intímne problémy súkromne a z pohodlia domova, Zerex hodnotím ako jednu z najlepších alternatív.

Zerex Klasik, ExtraLong a Ultragold

 • ZEREX CLASIk – Pre mužov so slabou alebo nedostatočnou erekciou. Pre tých, ktorý chcú zlepšiť kvalitu svojho sexuálneho života a zvýšiť chuť na sex. Odporúča sa užiť hodinu pred pohlavným stykom.
 • ZEREX EXTRA LONG – Predlžuje pohlavný styk až o 30 minút ale nepôsobí na zlepšenie erekcie tak výrazne, ako klasický Zerex. Užíva sa hodinu pred pohlavným stykom.
 • ZEREX ULTRAGOLD – Určený na každodenné užívanie pre mužov po 40the. Zvyšuje libido, zlepšuje erekciu a stimuluje hladinu testosterónu. Užíva sa každý deň večer pred spaním minimálne 3 mesiace a môže sa kombinovať so Zerex Clasic alebo Zerex Ultragold.

Zobraziť viac info
Zerex - recenzia, cena, skúsenosti

Ceny. Zerex v lekárni nenájdete

1)      ZEREX CLASIC ( jedno balenie – 12 kapsúl )

a)      1 balenie – 29€

b)      3 balenia – 87€

c)       6 balení – 145€

2)      ZEREX EXTRA LONG ( jedno balenie – 12 kapsúl )

a)      1 balenie – 34€

b)      3 balenia – 102€

c)       6 balení – 170€

3)      ZEREX ULTRAGOLD ( jedno balenie – 120 kapsúl )

a)      1 balenie – 65€

b)      3 balenia – 195€

c)       6 balení – 260€

Zerex cena v lekárni

Ukáž aktuálne ceny

Zerex – skúsenosti a recenzie

Ak budete dobre hľadať, na internete narazíte na viac ako  20 recenzií Zerexu. Väčšina recenzií dopadla dobre a mohlo by sa zdať, že je to ideálny produkt. Ak si ale pozriete komentáre a hodnotenia pod recenziami, nájdete aj negatívne skúsenosti. Treba teda rátať s tým, že na každého pôsobí užívanie tohto doplnku stravy rozdielne. Ak tomu človek verí, skoro vždy to funguje. Je to hlavne o nastavení psychiky, nakoľko väčšina problémov s erekciou má psychický charakter. Pozrite sa sami na skúsenosti ostatných.

Zerex skúsenosti a recenzie v diskusii

Zobraziť ďalšie skúsenosti

Dávkovanie a užívanie

Zerex nie je liek. Po užití nenastane požadovaná zmena okamžite. Zerex je potravinový doplnok, ktorý obsahuje látky prostešné pri problémoch so slabou erekciou. Treba ho užívať dlhodobo. Stačí užívať jednu tabletku denne po dobu minimálne 2 týždne.

Dá sa užiť aj jednorázová dávka, ktorá má síce účinok, ale iba krátkodobý. Tabletku treba užiť 60 minút pred pohlavným stykom. Ak ale chcete zlepšiť zdravie a vyriešiť problémy s erekciou dlhodobo, je potrebné užívať výživový doplnok dlhodobo.  Maximálna denná dávka sú 2 ?? tablety.

Zerex neobsahuje žiadne liečivá, ktoré by mohli nepriaznivo účinkovať v kombinácii s alkoholom. Napriek tomu si myslíme, že zerex a alkohol nie sú správnou kombináciou.

Najčastejši otázky

Ako pri každom lieku a  pri každom výživovom doplnku majú ľudia viacero otázok. A to je správne. Treba sa vždy pred užívaním spýtať na všetko, čo vás zaujíma. Preto si teraz prečítajte najčastejšie otázky a odpovede:

Existuje zerex pre ženy?

Zerex Ultragold, Zerex Klasik a Zerex ExtraLong sú určené pre mužov. Zerex neponúka verziu pre ženy, ktorá by riešila problémy podobného charakteru.

Môžeme užívať Zerex a alkohol súčasne?

Výrobca užívanie alkoholu v kombinácii s jeho produktami neodporúča. Zároveň upozorňuje, že aj samotné užívanie alkoholu neprospieva kvalitnej erekcii.

Kde nájdem Príbalový leták?

Príbalový leták v papierovej podobe nie je súčasťou balenia. všetky potrebné informácie o užívaní, dávkovaní a zložení nájdete priamo na výrobku alebo na stránkach predajcu.

Záverečné zhodnotenie

Zerex je doplnok stravy s účinnými látkami, ktoré majú preukázateľné účinky na zlepšenie erekcie. Nemôžete ale od neho čakať okamžité zázraky, najlepšie výsledky dosiahnete pri dlhodobom užívaní. Ak potrebujete niečo naozaj účinné, nechajte si predpísať Viagru, Cialis alebo Levitru. Rovnaké účinky ako so Zerexom by ste mali dosiahnuť aj s Vimaxom alebo Clavinom.

Ak ste prípravok vyskúšali, plánujete vyskúšať, máte otázky alebo skúsenosti s podobnými doplnkami stravy, napíšte komentár. Vaše skúsenosti môžu pomôcť ostatným správne sa rozhodnúť. Diskusia je otvorená…

zerex zloženie

Zľavový kód na zerex

Ak sa rozhodnete pre nákup Zerexu, máme pre vás pripravený zľavový kód. Na produkt Zerex Ultragold môžete využiť zľavu 5€ po zadaní zľavového kódu “ULTRA5” a na všetky ostatné produkty zľavu 2€ so zľavovým kódom “DOG2“. Platnosť je obmedzená, odporúčam využiť čo najskôr. Stačí kliknúť na zerex.sk/aktivuj-zlavu a zadať niektorý vyššie uvedený kód v objednávke.

Tadalafil známy ako Cialis. Je lepší než Viagra?

Poruchami erekcie trpí v súčasnoti mnoho mužov a odborníci varujú, že tento problém má stúpajúci trend. Preto sa páni intenzívne zaujímajú o prípravky, ktoré im pomôžu s týmto problémom bojovať a úspešne sa vysporiadať. Zahŕňame sem aj látku tadalafil, ktorá je obsiahnutý v prípravku Cialis. Nakoľko účinný je tento produkt a čo od neho môžeme očakávať?

Cialis - tagalafil

Užíva sa aj na zväčšenú prostatu

Predovšetkým si vysvetlime, aké má tadalafil zloženie a účinky. Z chemického hľadiska ide o takzvaný inhibítor fosfodiesterázy PDE5. Predpisuje sa na zvýšenie prietoku krvi v intímnych oblastiach, vďaka čomu vyvoláva erekciu.

Ak trpíte erektilnou dysfunkciou, čiže neschopnosťou dosiahnuť či udržať erekciu, tadalafil a či Cialis môže byť pre vás doslova dobrodením. Podobne aj v prípade zväčšenej prostaty a jej príznakov, ako sú časté močenie, bolesť pri močení a nutkanie na močenie.

Ďalej je tadalafil liekom pre ľudí trpiacich pľúcnou artériovou hypertenziou. Táto hypertenzia je, zjednodušene povedané, spojená s problémami v cievach, keď je zvýšený krvný tlak smerom do pľúc. Dôsledkom toho môže byť dýchavičnosť, závraty a tiež únava.

Nás ale, samozrejme, zaujíma predovšetkým oblasť rôznych foriem a stupňov problémov s erekciou a ich ovplyvňovanie tadalafilom. Tento liek účinkuje na princípe rozširovania ciev v penise a tým lepšieho zásobenia jeho časti nazývanej odborne corpus cavernosum krvou.

Corpus cavernosum si môžeme predstaviť ako špongiu, ktorá keď “presiakne” krvou, vyvolá stoporenie pohlavného údu. Tadalafil prekrvuje aj svalstvo panvového dna, čo tiež prispieva ku kvalitnej erekcii, a tým aj úspešnosti pohlavného styku. V placebom kontrolovaných vedeckých štúdiách sa údáva efektívnosť tadalafilu na zlepšenie erekcie v priemere okolo 80 percent.

Užívať denne alebo nárazovo?

Ako tadalafil dávkovať? V zásade máte dve možnosti. Prvá je denné užívanie, druhá len podľa potreby. Ak neberiete nejaké lieky, ktoré môžu v kombinácii s tadalafilom spôsobiť vedľajšie účinky, teda sú kontraindikované, môžete tadalafil brať pokojne aj každý deň. Samozrejme o všetkom musí v tomto prípade rozhodnúť lekár.

Ak ide o každodenné užívanie tadalafilu, potom by mala byť schopnosť sexuálneho styku trvalá v akomkoľvek čase v priebehu dňa alebo noci.

Druhá možnosť je len nárazové užívanie. Tam platí pravidlo užiť tadalafil minimálne 30 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Efekt tadalafilu sa už podľa oficiálnych farmaceutických zdrojov udáva už po 16 minútach po jeho užití.

Tadalafil významne zlepšuje erektilnú funkciu a zlepšuje schopnosť vykonať úspešný pohlavný styk v období až do 36 hodín po jeho užití. Z toho vyplýva, že rozumnejšie a menej finančne náročnejšie je užívať tadalafil (Cialis) iba pred očakávaným pohlavným stykom. 16 minút naozaj nie je veľa a nevyvolá žiadne podozrenie ani v prípade, že vaša sexuálna partnerka o jeho užívaní nevie.

Vždy by ste ale mali tadalafil užívať po konzultácii s lekárom, aby nedošlo k nejakým nežiaducim účinkom, a to hlavne v kombinácii s inými liekmi.

Z tých najdôležitejších kontraindikácii spomeňme hlavne skutočnosť, že Cialis nemôžete užívať, ak pre problémy so srdcom (ischemická choroba srdca, angina pectoris) užívate nitráty.

Celkovo pokiaľ trpíte srdcovo-cievnym ochorením, musí užívanie tadalafilu zvážiť váš lekár.

Čo majú spoločné tadalafil a sildenafil?

Veľmi často diskutovanou otázkou je, či tadalafil, teda Cialis, je silnejší ako sildenafil, čiže Viagra? Pravdou je, že obidva tieto lieky účinkujú na základe rozširovanie ciev privádzajúcich krv do penisu.

Muž by sa v oboch prípadoch mal pred začiatkom užívania podrobiť lekárskej prehliadke, pretože tieto nielen tadalafil, ale podobne aj sildenafil je nebezpečný pre osoby s kardiovaskulárnymi problémami.

To je aj dôvod, prečo sú oba lieky k dispozícii iba na lekársky predpis.

Erekcia sa dostaví po pohlavnú stimulácii. Muž musí byť sexuálne vzrušený prípadne stimulovaný partnerkou.

Častým mýtom je, keď má tabletka účinkovať konkrétny účinok (u tadalafilu až spomínaných 36 hodín), bude tak dlho trvať aj erekcia. To, samozrejme, nie je pravda. Situácia je taká, že ak počas trvania účinku lieku dôjde k sexuálnej stimulácii muža, opakovane sa vzruší a penis sa stoporí. Po skončení pohlavného styku erekcia opadne. Tieto fakty majú oba lieky spoločné. A ktorý z nich je v skutočnosti silnejší?

Ktorý je silnejší a ktorý dlhšie vydrží?

Pravda je, že Cialis, teda tadalafil je o niečo málo silnejší. V prípade Viagry sa tableta užíva hodinu pred samotnou súložou a účinkuje 3 – 6 hodín. Jej užitie môžu sprevádzať vedľajšie účinky, ako sú bolesti hlavy a chrbta, závraty, poruchy trávenia, zriedkavo sa vyskytujú aj poruchy farebného videnia .

Podobné vedľajšie účinky môže sprevádzať aj užívanie tadalafilu. Napríklad jedna americká štúdia uvádza skutočnosť, že 97% mužov bolo spokojných s účinkami Cialisu a o percento menej s Viagrou.

Jeden podstatný rozdiel medzi Viagrou a Cialisom nie je ani tak v sile, ako skôr v dĺžke trvania účinku. V tomto smere jednoznačne víťazí Cialis v pomere 36 hodín k maximálne 6 hodinám pri Viagre. Preto sa Cialisu niekedy aj hovorí “pilulka na víkend”.

V tomto má tadalafil proti sildenafilu výhodu. Ide o to, že každý z prípravkov má rôznu rýchlosť nástupu účinkou a ich pretrvávanie. Oba sú však veľmi účinné a problémy s erektilnou dysfunkciou dokážu úspešne riešiť.

Tadalafil – na čo si dávať pozor?

Dôležitý je aj fakt, že účinky tadalafilu môže negatívne ovplyvniť grapefruit a šťava z neho. Preto ak radi konzumujete grepy, alebo pijete šťavu z nich, opatrne – môže to znásobiť nežiaduce účinky.

Zároveň tiež nikdy neberte dvojitú dávku tadalafilu, mohli by ste si tým privodiť ťažkosti. Tadalafil sa môže negatívne prejaviť aj okrem bolesti hlavy aj kašľom, hnačkou, návalmi tepla, pálením záhy, nevoľnosťou.

V zriedkavým prípadoch môže dôjsť ale aj vážnejším problémom: zhoršenie zraku alebo sluchu, hodiny trvajúca bolestivá erekcia (priapizmus), žihľavka, dýchavičnosť. V takom prípade je nutné okamžite navštíviť lekára. Hlavne pozor na spomenutý priapizmus – vyžaduje si čo najrýchlejšiu lekársku intervenciu.