Tabletky na zvýšenie testosterónu

Muži sa s problémom klesajúceho testosterónu stretávajú už pomerne skoro, zhruba po tridsiatom roku veku. Tento pokles má na ich život veľmi negatívny vplyv. Preto je treba klesajúci hladinu pomáhať stabilizovať a tým pádom pomôcť mužom riešiť problémy s klesajúcou vitalitou a libidom.

Tentokrát ale začneme od Adama, teda od toho, čo to vlastne testosterón je, aké má účinky a vzápätí sa dostanete aj k otázke, ako zvýšiť jeho hladinu prírodným spôsobom.

Hladina testosterónu pomaly klesá

V úvode je potrebné povedať, že testosterón je steroidným hormónom pochádzajúcim zo skupiny androgénov. Ide o vôbec najdôležitejší mužský hormón, ktorý pomáha mužom v tom, aby boli výkonní, vitální, zdraví. V niektorých prípadoch až silní alfa samci… Všetko má ale jeden háčik.

Kým mladí muži okolo dvadsiatky majú testosterónu veľa, akonáhle na chlapa udrie tridsiatka, začnú hodnoty testosterónu postupne klesať. Spočiatku síce len o málo, asi percento až dve ročne, ale pokles to je.

A samozrejme po určitej dobe sa tento proces aj zreteľne prejaví. Dokonca vedecké štúdie hovoria o tom, že pokles testosterónu je trendom nielen posledných rokov, ale vlastne celého storočia. Predtým mali muži testosterónu viac.

Príčiny poklesu testosterónu

Samozrejme je z veľkej časti na vine nevhodný a nezdravý životný štýl. Prejedáme sa potravinami, ktoré majú k zdravej výžive naozaj veľmi ďaleko. Veľmi málo sa hýbeme, väčšinu času sedíme, máme minimum fyzickej práce oproti chlapom, povedzme, polstoročie dozadu.

V minulosti ľudia oveľa viac telesne pracovali, pohybovali sa na čerstvom vzduchu a tým pádom boli po všetkých stránkach zdravší a rozhodne nemuseli riešiť otázky, ako zvýšiť testosterón. Mali ho prirodzene dosť.

Navyše sa dnes veľa stresujeme, máme silný kontakt s rôznymi chemikáliami, životné prostredie je znečistené. Nejde iba o jeden faktor, ktorý by klesanie testosterónu spôsobil, je ich oveľa viac.

Účinky testosterónu

Samozrejme by sme sa teraz mohli začať baviť na tému, aké sú prírodné zdroje testosterónu a ako napraviť jeho pokles. Ale než sa do toho pustíme, najskôr si musíme objasniť, aké má účinky testosterón, aby sme pochopili, v čom je jeho prínos.

Predovšetkým veľmi účinne pomáha stavať svalovú hmotu a zároveň podporuje spaľovanie podkožného tuku a jeho premenu na energiu. Preto práve pokles svalovej hmoty, a naopak priberanie tukových zásob je, žiaľ, jedným z sprievodných javov poklesu hladiny tohto hormónu.

Zároveň testosterón zvyšuje libido a chuť na sex, podporuje silnú erekciu a sexuálnu výkonnosť. Zároveň sa stará aj o lepšiu kondíciu srdca a kostí v tele.

V neposlednom rade tiež posilňuje vitalitu, celkovú náladu, motivuje k vyšším výkonom. Práve testosterón je zodpovedný za mužskú túžbu po uznaní a úspechu.

Zvýšenie testosterónu prírodne

Teraz už sa môžeme pustiť do niekoľkých tipov, ako testosterón zvýšiť prírodným spôsobom a zlepšiť tak jeho pozitívne účinky na mužský organizmus.

Dobre spite. Jednoduchá rada, že? Je ale aj vedecky dokázané, že muži, ktorí spia menej (pod 5 hodín) majú nižšiu hladinu testosterónu.

Nestresujte sa. Opäť je dokázané, že hormón kortizol, ktorý vzniká pri strese, je doslova zabijakom testosterónu.

Samozrejme dokáže hladinu testosterónu veľmi úspešne zvyšovať pravidelný sex.

Ďalej je dôležité, aby vaše telo malo dostatok vitamínov a minerálov. Jedine v takom prípade si totiž dokáže hormón správne vyprodukovať.

Z vitamínov na to potrebuje hlavne B6, C, D a H, z minerálov predovšetkým zinok, selén a horčík.

Zvýšenie libida

Nízke libido, nedostatočné libido, strata libida. To sú témy, o ktorých sa hovorí čoraz viac a to v súvislosti tak s mužmi, ako i so ženami. Uponáhľaný svet, nezdravá životospráva a tiež aj rôzne problémy so stabilitou hormonálnej hladiny sú práve tie faktory, ktoré najviac tento problém ovplyvňujú.

Krátkodobo pritom môže prísť k poklesu chuti na sex úplne prirodzene a netreba za tým vidieť hneď nejaký väčší problém. Ak sa však jedná o pravidelný stav, rozhodne by ste ho nemali ignorovať a začnite to seriózne riešiť.

hladina hormónov u žien a mužov

Čo je libido a aké sú príčiny jeho straty

Pod pojmom libido sa chápe prirodzený pohlavný pud vyjadrený túžbou po sexuálnom kontakte. Medzi najviac výstižné synonymá k tomuto slovu patria zrejme chuť na sex alebo sexuálny apetít.

U človeka ide o súbor vrodených reflexov, ktorých vonkajšie prejavy sú ovplyvňované napríklad hormónmi, ale aj inými faktormi. Preložené do ľudskej reči: zníženie alebo strata libida znamená oslabenie týchto reflexov.

Príčiny, pre ktoré dochádza k strate libida, sú najmä:

 • problém s hormónmi
 • fyziologické faktory
 • psychologické príčiny
 • vplyv liekov
 • vonkajšie vplyvy na organizmus
 • zdravotné problémy
 • vzťahové problémy

U žien sú problémy s libidom spôsobené väčšinou hormonálnymi antikoncepčnými tabletkami, svoju úlohu ale zohrávajú aj psychologické a vzťahové faktory. U mužov ide zas zväčša o nedostatok testosterónu, vedľajšie účinky liekov a vonkajšie vplyvy.

Strata libida ako psychologický a vážny partnerský problém

Hoci strata libida alebo jeho zníženie sa zvykne označovať ako problém či porucha jednotlivca, treba to vnímať v širších súvislostiach. Libido je ovplyvňované aj partnerskými vzťahmi a citové ochladnutie medzi partnermi má vplyv aj na ich sexuálny život.

Strata libida tak môže byť aj následkom partnerských problémov, napríklad konfliktov, vzájomného psychického a fyzického odcudzenia sa či pocitmi úzkosti vo vzťahu alebo hnevom na partnera.

Ide však zároveň o začarovaný kruh. Nízke libido sa totiž v partnerskom vzťahu prejaví:

 • poklesom chuti na sex s partnerom
 • poklesom záujmu o fyzický kontakt
 • rutinou v prípade sexuálneho styku
 • predstieraním radosti zo sexu
 • neskôr aj úplným vyhýbaním sa akémukoľvek kontaktu

Na riešenie tohto stavu treba spoločne hľadať stratenú dôveru, náklonnosť, vzájomnú príťažlivosť a porozumenie aj v sexe. Súčasťou riešenia musí byť zmena prístupu k partnerovi a ideálne je, ak obaja partneri vyhľadajú pomoc odborníkov, najmä sexuológa a psychológa.

Riešenie straty libida

Nízke libido alebo jeho strata sa môžu riešiť viacerými spôsobmi. Vždy záleží od vyvolávajúcich príčin a individuálnej situácie. Optimálne je skombinovať viac možností riešenia, nakoľko v takom prípade môžu synergicky pôsobiť na zvýšenie libida viaceré faktory a výsledky sa dostavia skôr a budú viditeľnejšie.

Toto sú najčastejšie spôsoby, ako sa dá zvýšiť libido a to tak u mužov, ako aj u žien:

Režimové opatrenia

Ako prvé v poradí by ste mali vyskúšať zmenu vo vlastnej réžii. Ak máte podozrenie, že vaše libido kleslo vplyvom hormonálnych alebo iných liekov, vysaďte ich a hľadajte lepšiu alternatívu.

V prípade, že sú na vine niektoré vonkajšie okolnosti a vplyvy, napríklad prepracovanosť, stres, nezdravá životospráva alebo zlý životný štýl, začnite konať a všetky negatívne faktory krok po kroku zo svojho života vylúčte.

Pomôcť môžu napríklad pre mužov aj ženy tzv. Kegelove cviky, akupunktúra, masáže a viac spoločných chvíľ s partnerom. Skúste obnoviť svoj vzťah, okoreniť ho, zmeniť rutinu v spálni, vysadiť fajčenie a alkohol a zmeniť svoj prístup k sebe aj k životu celkovo. Pozitívne myslenie robí naozaj zázraky a tiež uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia.

Odborná liečba

V prípade, že je za znížením chuti na sex psychologická alebo fyziologická choroba, je to už práca pre odborníka. Rovnako tak v prípade, ak je problém s hormónoch, ale ten nie je spôsobený krátkodobým poklesom, ale nejakou vážnejšou poruchou.

Základom odbornej liečby je teda riešenie príčiny pomocou účinných medicínskych postupov, prostriedkov a ak treba, tak aj pomocou liekov na predpis. To by však mala byť až posledná možnosť.

Výživové doplnky a afrodiziaka

V prípade, že pokles libida súvisí s krátkodobým poklesom hormónov zodpovedných za sexuálny apetít, môžu pomôcť výživové doplnky stimulujúce hormonálnu hladinu. V ich prípade ide o riešenie pomocou prírodných látok.

Tie patria medzi prirodzené podporné prostriedky a získavajú sa najmä z rôznych rastlín a bylín využívaných v tradičnej medicíne. Napriek akejkoľvek skepse, tieto voľne dostupné prípravky naozaj fungujú.

Špeciálnym „urýchľovačom“ mužského aj ženského libida sú afrodiziaka. Môže ísť o niektoré druhy potravín, ako sú čokoláda, morské plod, chilli, šľahačka či víno, ale aj o špecializované prípravky určené na vnútorné či vonkajšie použitie. Viac o nich napíšem o niečo neskôr.

Ďalšie možnosti, ako oživiť chuť na milovanie

Libido sa dá podporiť pokojne aj priamym či nepriamymsexuálnym dráždením. Vrátiť do partnerského života mladosť, dravosť a nespútanosť je vždy najlepšia cesta, ako zvýšiť vzájomnú príťažlivosť a chuť na sex. Najmä páry, ktoré sú spolu už dlhšiu dobu, potrebujú podobné oživenie vzťahu ako soľ.

Vyskúšajte napríklad tieto tipy, ktoré sa osvedčili aj mne:

 • zmeňte zabehnutú sexuálnu rutinu, zahoďte všetky staré zlozvyky, polohy a rituály
 • okoreňte si milostný život novými sexuálnymi hračkami a hrami
 • neverili by ste, ako dokáže sexi oblečenie dráždiť toho druhého, vyskúšajte to
 • pohár vína, šatka na oči a šľahačka v spreji sú skvelá kombinácia pre predohru
 • zapojte hudbu a vôňu, nechajte pracovať aj tieto zmysly
 • vyskúšajte milovanie v netradičnej polohe a na netradičnom mieste

Afrodiziaka pre mužov aj pre ženy

Na čo najrýchlejšie obnovenie libida v kombinácii s režimovými opatreniami pomáhajú špeciálne afrodiziaka. Medzi moje obľúbené značky patria Aphrodisia „V“ a LibidoUP, ktoré sú založené na prírodnej báze a priaznivo ovplyvňujú chuť na sex.

Kým Aphrodisia „V“ je dostupná pre mužov aj ženy a má formu klasických kapsúl na perorálne užitie, LibidoUP je špeciálny prípravok určený ženám vo forme lubrikačného gélu určeného na vonkajšie použitie. Gél je samozrejme dermatologicky testovaný a zdravotne nezávadný. Prípadne, môžete vyskúšať obe formy afrodiziak!

Skúsenosti a záverečné zhodnotenie

Nedostatočné libido alebo jeho úplná strata patria medzi dlhodobo podceňované problémy. Ženy aj muži majú iné „starosti“ a na riešenie ich vlastného sexuálneho zdravia im nezostáva príliš času.

Nie je všetko len o erekcii, ako sa to snažia prezentovať média alebo farmaceutické firmy vyrábajúce drahé lieky na predpis. Veľa krát súvisia problémy s potenciou u mužov aj žien práve s nedostatočným libidom.

Začnite riešiť príčiny, kým je čas. Ja osobne mám skúsenosti so stratou libida a mne sa najviac osvedčili režimové opatrenia, afrodiziakálne prípravky a zmena rutiny v sexuálnom živote. Odporúčam skúsiť tie isté riešenia aj vám, najmä afrodiziaka Aphrodisia „V“ a LibidoUp sú skvelé „štartéry“ sexuálneho apetítu!

Predčasná ejakulácia

Čo to je a aké je riešenie predčasnej ejakulácie?

Predčasná ejakulácia patrí k najčastejším intímnym problémom muža. Hovoríme o nej vtedy, ak muž nedokáže kontrolovať proces načasovania ejakulácie – ejakuluje skôr, než je v pohlavnom styku očakávané.

Predčasná ejakulácia – koľko minút je primálo?

Presná definícia toho “ako skoro je príliš skoro” neexistuje. Častokrát sa za pohlavnú aktivitu s príliš skorou ejakuláciou označuje styk, ktorý skončil do jednej minúty od momentu prvého vsunutia penisu do vagíny.

Názory lekárov sa však líšia – niektorí hovoria o 3 minútach, iní dokonca až o piatich.

2 typy predčasnej ejakulácie

Aj táto choroba sa dá deliť na dve základné kategórie, ktoré zároveň napovedajú aj o charaktere a vážnosti ochorenia ako takéto:

 • primárna predčasná ejakulácia (nazývaná aj celoživotná) – hovoríme o nej vtedy, ak sa vyskytuje od prvej intímnej skúsenosti muža. Ak nie je liečená, muž sa jej nedokáže zbaviť.
 • sekundárna predčasná ejakulácia (resp. získaná) – môže sa vyskytnúť aj u pána, ktorý predtým nemal problém kontrolovať svoju ejakuláciu. Tento typ má najčastejšie  psychologický základ – problémy v partnerskom živote, prípadne iný psychologický problém, ktorý spôsobuje aj erektilnú dysfunkciu.

Koho postihuje predčasná ejakulácia?

Ide o bežný problém, ktorý postihuje mužov v každom veku.

Snáď “najohrozenejšou” skupinou sú mladí neskúsení muži, ktorí nemajú žiadne (resp. majú iba minimálne) skúseností so súložou. Ich výkon je ovplyvnený strachom z niečoho nového a nepoznaného, svoje spraví aj nedôvera voči svojim mileneckým schopnostiam.

Ako sa dá vyriešiť problém s predčasou ejakuláciou?

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších riešení je aplikácia znecitlivujúceho krému, spreju alebo gélu na penis.

Ide o produkt, ktorý funguje ako čiastočná lokálna anestézia. Výhodou takýchto produktov je fakt, že sú naozaj účinné a aj to, že zafungujú do pár minút. Ide o prírodné riešenie, ktoré je bezpečné a ktoré nevyvoláva žiadne vážne vedľajšie účinky.

Nevýhoda používania spočíva hlavne v tom, že tieto výrobky je počas súlože nutné kombinovať s kondómom – existuje totiž riziko prenosu znecitlivujúceho gélu na partnerku.

Problémy s ejakuláciou

Problémy s ejakuláciou trápia čoraz viac mužov. Ide o vážny zdravotný problém, ktorý má oveľa horšie následky, než si uvedomujeme. Páni s poruchou ejakulácie môžu mať problém splodiť dieťa, nepríjemné sú aj ochorenia prostaty.

Snáď najčastejšie sa hovorí o probléme s predčasnou ejakuláciou, ktorá vo všeobecnosti vypovedá o dvoch príčinách. Prvou môže byť nedostatok skúseností v posteli (najmä mladí muži), druhou vážnejší zdravotný problém.

Nech je príčina akákoľvek, faktom je, že predčasná ejakulácia neprospieva žiadnemu partnerskému vzťahu. Táto nepríjemnosť pritom postihuje každého tretieho chlapa, minimum z nich však vyhľadá pomoc odborníka.

Domáca liečba predčasnej ejakulácie

Svojpomocná liečba môže mať rôznu podobu. Okrem cvičenia Kegelových cvikov možno siahnuť po znecitlivujúcich géloch (sprejoch), ktoré sú osvedčeným pomocníkom pri oddialení predčasnej ejakulácie. Veľmi obľúbeným je aj Delay Gél od Lovely Lovers.

Používanie znecitlivujúcich gélov sa dá kombinovať aj s užívaním výživových doplnkov, z ktorých vyniká Zerex Extralong, ktorý bol vyvinutý priamo pre účel oddialenia predčasnej ejakulácie.

Tabletky na zväčšenie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu sú jedným z najhľadanejších hesiel súčasnosti. Mať malý penis nikdy nebolo a nikdy ani nebude “in”. Muži sa proste potrebujú pochváliť rozmerom svojej pýchy, je to prirodzené a úplne normálne.

Nedostatočná dĺžka penisu je daná geneticky, zároveň sa však odvíja aj od lokality, v ktorej žijete. Najväčším prirodzením sa môžu chváliť muži z Afriky a Južnej Ameriky, najmenším zas páni z Ázie. Európske krajiny sú niekde v strede, na Slovensku je priemerná dĺžka 15,2 cm.

Veľkosť penisu z biologického hľadiska

Aby ste pochopili tomu, ako môžu pomôcť tabletky na zväčšenie penisu, musíte vedieť ako funguje celý mechanizmus erekcie.

Veľmi zjednodušene povedané – pevná erekcie je priamo závislá od toho, koľko krvi nasajú tzv. erektilné (toporivé) telieska. Tabletky na väčší penis obsahujú látky, ktoré podporujú celkové prekrvenie penisu. Toporivé telieska počas erekcie nasávajú krv, zväčšujú sa. Vďaka tomu dochádza k predĺženiu penisu do dĺžky a zväčšeniu jeho objemu.

Nie je tabletka ako tabletka

Na internete sa toho človek dočíta… každý produkt je najlepší, najúčinnejší, najosvedčenejší… prečo ich je potom tak veľa?

Práve preto, lebo nie každý z nich funguje. Na internetových diskusiách o zväčšení penisu sa dočítate napríklad aj o “zázračných” tabletkách Penirium, ktoré sľubujú až +7,5 cm do dĺžky a +2,5 cm do šírky penisu.

Hovorím vám narovinu – takéto výsledky nie sú možné. S tabletkami na zväčšenie penisu dosiahnete predĺženie penisu o 1 – 2 cm, viac nie.

Najlepšie tabletky na zväčšenie penisu

Nerada odporúčam konkrétny produkt, nakoľko účinky výživových doplnkov závisia od celkového zdravotného stavu jedinca. Môžem však spomenúť aspoň tie, ktoré sú najznámejšie – tablety, o ktorých sa píše najmä v pozitívnom duchu. Ich názov je Vimax Pills z Kanady. Tablety sa okrem zväčšenia penisu prírodnou cestou starajú aj o zlepšenie erekcie a zvýšenie chuti na milovanie.

Tabletky na erekciu bez predpisu

Máte problémy s erekciou? Nie je sa za čo hanbiť. V dnešnej dobe týmto problémom trpí veľká časť mužskej populácie. Čo sú a ako môžu pomôcť tabletky na erekciu bez predpisu? Čítajte a dozviete sa!

Erektilná dysfunkcia (častokrát nesprávne označovaná aj ako impotencia*) je názov ochorenia, ktoré postihuje mladých aj starších mužov. Typické príznaky erektilnej dysfunkcie netreba príliš predstavovať. Ide o stav, kedy muž:

 • nedokáže dosiahnuť erekciu
 • dosiahnutá erekcia nie je dostatočne tvrdá na vniknutie penisu do pošvy
 • stoporenie penisu trvá iba krátku dobu a erekcia rýchlo opadá

* Pojmom impotencia lekári označujú rôzne intímne problémy mužov – problém s erekciou, nedostatočnú chuť na milovanie a znížené libido, neschopnosť dosiahnuť orgazmus či problém s predčasnou ejakuláciou.

Liečba erektilnej dysfunkcie môže mať hneď niekoľko podôb. Najčastejšie ide o užívanie liekov na erekciu na predpis, používanie vákuovej pumpy na penis, operácie, penilné protézy, injekčné liečby.

Mnohí páni preferujú prírodnú liečbu a to najmä z dôvodu, že chcú vyhnúť množstvu vedľajších účinkov, ktoré vyvolávajú lieky na lekársky predpis. A práve preto sú na trhu dostupné aj tabletky na erekciu bez predpisu.

Prírodné liečivá na potenciu

Výživové doplnky na podporu erekcie liečia hneď niekoľko intímnych problémov. Ide o komplexné spojenie extraktov z bylín, ktoré sa používajú na podporu zdravia pohlavných orgánov a rozmnožovacej sústavy muža. Najčastejšie ide o rastliny, afrodiziaká, ktoré na tento účel používali niektoré kultúry už pred stáročiami – napríklad koreň rastliny MACA (peruánska Viagra), Tribulus terrestris (kotvičník zemný), Ginkgo biloba, Ženšen, Saw palmetto, Hloh obyčajný atď.

Pozrite si najobľúbenejší doplnok stravy určený na zlepšenie erekcie – Zerex

Najlepší na erekciu

Doplnky sú samozrejme doplnené aj o ďalšie aktívne látky – aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín, L-ornitín a pod.), vitamíny C, D, E a rôzne minerálne látky. Jednotlivé zložky prírodných liekov na erekciu sa synergicky dopĺňajú a zlepšujú (nielen) erekciu, ale aj srdce a cievy. Výborný zdravotný stav srdcovocievneho systému je totiž nevyhnutný pre tvrdú a dostatočne pevnú erekciu.

Na Slovensku sa bohužiaľ nerealizujú výskumy, ktoré sa zameriavajú na skúmanie pozitívneho účinku týchto látok. Preto sa treba zamerať na zahraničie a v prípade nedôvery si naštudovať desiatky dostupných výstupov, ktoré vás presvedčia o sile prírodných riešení.

Pozitívne a negatívne stránky

Či užívate lieky na erekciu na predpis alebo bez neho, vždy sa nájde zopár kladov a záporov. Aké konkrétne výhody majú tabletky na erekciu bez predpisu?

 • žiadne vedľajšie účinky
 • dajú sa kúpiť v lekárni alebo online
 • netreba absolvovať vyšetrenie erektilnej dysfunkcie u lekára
 • niekoľkonásobne nižšia cena (1 tbl. Viagry je  9 až 10x drahšia ako cena 1 tabletky Erexanu)
 • podporujú aj ostatné sústavy ľudského organizmu (srdcovo-cievnu, nervovú)

Nájde sa však aj zopár nevýhod:

 • dlhodobé užívanie (2 až 3 mesiace)
 • doplnok nemusí pomôcť každému (najmä mužom, ktorí majú vážnejšie zdravotné problémy a užívajú množstvo liekov
 • na trhu je množstvo doplnkov so zložením, ktoré pomôže iba ťažko

Najznámejšie lieky na potenciu bez predpisu

Pozrite si recenzie najčastejšie používaných tabletiek na erekciu bez predpisu a sami sa rozhodnite, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak máte otázku, použite kontaktný formulár.

Liek na erekciu je riešením erektilej dysfunkcie. Problém so stoporením penisu, slabá erekcia alebo erekcia, ktorá opadne po pár minútach nepoteší žiadneho pána (ani jeho partnerku).

Muži, ktorí trpia prejavmi erektilnej dysfunkcie majú hneď niekoľko možností. Okrem zmeny životosprávy, ktorá by mala byť v liečbe poruchy erekcie samozrejmosťou, môžu užívať 2 typy preparátov:

 • Lieky na lekársky predpis (Viagra, Cialis, Levitra, Spedra prípadne gereniká spomínaných liekov)
 • Výživové doplnky na podporu erekcie – prírodné produkty, ktoré sú však dostatočne účinné a pomohli množstvu mužov (Zerex, eJoy, Erexan, Vimax, Erex24, ArginMax, Clavin)

Erekčné tabletky od lekára

Lekár predpíše liek na erekciu iba po dôslednom preskúmaní zdravotného stavu svojho pacienta. Lieky ako Viagra či Cialis totiž vyvolávajú množstvo nežiadúcich účinkov a nie sú určené pre každého muža – Viagra sa častokrát nepredpisuje mužom, ktorí majú problém s kardiovaskulárnym systémom.

Okrem toho je tu faktor ceny liekov na erekciu na predpis. 1 tabletka je pomerne drahá (cena Viagry sa pohybuje na úrovni cca 14 až 16€).

Výhody a nevýhody prírodných liekov na podporu stoporenia

Aké sú výhody prírodných liekov na erekciu bez lekárskeho predpisu? Že spravidla nevyvolávajú vedľajšie účinky, sú lacnejšie ako lieky na lekársky predpis a okrem intímnej oblasti zlepšujú aj zdravotný stav srdca, ciev, nervovej sústavy a častokrát podporujú celkovú imunitu muža.

Niektorí muži vidia nevýhodu najmä v tom, že musia byť užívané dlhodobo (2 až 3 mesiace). Ide však o lacnejšie riešenie – cena 1 tabletky sa zväčša pohybuje na úrovni od 1 do 2 EUR.

Zerex recenzia. Cena, skúsenosti, dávkovanie, akcia

Legálna náhrada modrej tabletky bez lekárskeho predpisu. Aj takto býva označovaný dobre známy Zerex, prípravok na podporu mužskej erekcie. Poďme sa na tento výrobok pozrieť podrobnejšie a zistíme, či je to naozaj tak. V tejto recenzii si povieme o zložení, o účinných látkach a dáme priestor aj na vyjadrenie vašich reálnych skúseností. Tak poďme na to.

Zerex - recenzia, cena, skúsenosti

Účinky Zerexu

Zerex je prípravok pre silnú a kvalitnú erekciu, ktorá by mala nastúpiť už do 60 minút po užití tablety. Kvalitná erekcia zlepší sexuálny zážitok a predĺžiť celkovú dobu pohlavného aktu. Silnejšia erekcia znamená aj predĺženie a zhrubnutie penisu.

Zobraziť viac info
Užívaním prípravku sa zároveň zvyšuje chuť na sex. Viac informácií ponúka napríklad recenzie Zerex na nasezdravie.sk ale zaujímavé informácie nájdete aj v článku na polakova.sk

Na trhu je viac typov Zerexu, ktoré sa svojimi účinkami mierne odlišujú. Dalo by sa ale povedať, že všetky druhy sú primárne určené na podporu erekcie. Pozrime sa ale na jednotlivé účinky podrobnejšie:

Erekcia a stoporenie

Najlepší účinok na celkové zlepšenie erekcie by ste mali dosiahnuť užívaním Zerek Klasik a Zerex UltraGold. Tieto dva druhy patria zároveň medzi najpredávanejšie a najžiadanejšie prírodné prípravky na trhu.

Predčasná ejakúlácia  a predĺženie erekcie

Keď hovoríme o predĺžení erekcie, myslíme tým predĺženie dĺžky trvania pohlavného styku. To sa dá dosiahnuť hlavne kvalitnou erekciou, ktorá zabráni predčasnej ejakulácii. Takže sa znovu vraciame ku klasickému zlepšeniu erekcie. Tu je ale najsilnejším hráčom Zerex Extralong, ktorý je priamo určený na problémy s predčasnou ejakuláciou. Pri tomto produkte je potrebné dlhodobé užívanie na zlepšenie celkovej kondície pohlavného ústrojenstva.

Hrubší penis

Zhrubnutie penisu nie je niečo, čo dokážu lieky ani výživové doplnky. Ide skôr o zlepšenie erekcie a lepšie prekrvenie penisu. Vtedy dochádza aj k fyzickému zväčšeniu. Dalo by sa teda povedať, že silnejšia erekcia je priamo úmerná s hrúbkou a dĺžkou penisu v stoporenom stave.

Zvýšenie testosterónu a chuti na sex

Látky obsiahnuté v tabletách Zerexu obsahujú Tribulus Terestris, dlhodobo používaný na zvýšenie testosterónu. Nízka hladina testosterónu môže mať za následok stratu chuti na pohlavný styk a taktiež problémy s dosiahnutím erekcie. Pri dlhodobom užívaní sa hladina testosterónu dostáva na pôvobné “zdravé” hodnoty.

Nežiadúce účinky

Zerex je založený na prírodnej báze. Znamená to, že obsahuje čisto prírodné zložky, ktoré sú voľne dostupné v prírode. Neobsahuje “umeliny” a chemické látky, ktoré často nájdete v rôznych iných produktoch. Preto je riziko nežiadúcich účinkov naozaj nízke.

Aj napriek prírodnému zloženiu a absencii nežiadúcich účinkov treba dodržiavať maximálne odporúčané denné dávkovanie. Všetkého totiž moc škodí. Ak dodržíte dávkovanie, môžete byť bez obáv.

Zerex extralong - recenzia

Zloženie prípravku

Zerex je založený čisto na prírodnej báze. Na Slovensku je registrovaný ako doplnok výživy a preto je voľne dostupný. Nie je potrebný lekársky predpis, dá sa kúpiť na internete aj vo vybraných lekárňach. Obsahuje okrem iného aj nasledovné látky:

 1. Maca – je raslina z peruánskych Ánd, ktorá si vďaka svojim vlastnostiam vyslúžila označenie Peruánska viagra. Má pozitívne účinky pôsobiace na zvýšenie psychickej a fyzickej výkonnosti. Zvyšuje libido a stimuluje sexuálne funkcie. ( viac o  Mace Peruánskej )
 2. Tribulus Terrestris – je látkou, ktorá stimuluje (zvyšuje) hladinu testosterónu. Zároveň zvyšuje aj fyzickú výkonnosť a vytrvalosť. Tento stimulant je vyhľadávaný hlavne profesionálnymi športovcami. (viac o Tribulus Terrestris )
 3. L-Arginin – je aminokyselina, ktorá hrá dôležitú úlohu pri tvorbe oxidu dusnatého. Ten uvoľňuje cievy, dodáva im pružnosť a umožní ich lepšie prekrvenie. Lepšie prekrvenie umožní penisu dosiahnuť kvalitnú erekciu.

Zloženie je vlastne skoro identické ako podobné prípravky určené na erekciu ktoré sú označené ako doplnok výživy. Ak sa pozriete napríklad na VIMAXClavin alebo Xtrasize, v zložení nájdete podobnosť. Chýbajú ale látky, ktorých účinok bol vedecky dokázaný a boli schválené ako lieky na poruchy erekcie. Zerex neobsahuje ani Sildenafil (Viagra), ani Tadalafin (Cialis) ani Vardenafil (Levitra).

Kombinácia látok Maca, Tribulus terrestris a L-Arginin určite dosahuje dobré výsledky, ale nie také a výrazné ako napríklad Sildedafil vo Viagre. Ak sa ale chcete vyhnúť návšteve lekára a vyskúšať si vyriešiť intímne problémy súkromne a z pohodlia domova, Zerex hodnotím ako jednu z najlepších alternatív.

Zerex Klasik, ExtraLong a Ultragold

 • ZEREX CLASIk – Pre mužov so slabou alebo nedostatočnou erekciou. Pre tých, ktorý chcú zlepšiť kvalitu svojho sexuálneho života a zvýšiť chuť na sex. Odporúča sa užiť hodinu pred pohlavným stykom.
 • ZEREX EXTRA LONG – Predlžuje pohlavný styk až o 30 minút ale nepôsobí na zlepšenie erekcie tak výrazne, ako klasický Zerex. Užíva sa hodinu pred pohlavným stykom.
 • ZEREX ULTRAGOLD – Určený na každodenné užívanie pre mužov po 40the. Zvyšuje libido, zlepšuje erekciu a stimuluje hladinu testosterónu. Užíva sa každý deň večer pred spaním minimálne 3 mesiace a môže sa kombinovať so Zerex Clasic alebo Zerex Ultragold.

Zobraziť viac info
Zerex - recenzia, cena, skúsenosti

Ceny. Zerex v lekárni nenájdete

1)      ZEREX CLASIC ( jedno balenie – 12 kapsúl )

a)      1 balenie – 29€

b)      3 balenia – 87€

c)       6 balení – 145€

2)      ZEREX EXTRA LONG ( jedno balenie – 12 kapsúl )

a)      1 balenie – 34€

b)      3 balenia – 102€

c)       6 balení – 170€

3)      ZEREX ULTRAGOLD ( jedno balenie – 120 kapsúl )

a)      1 balenie – 65€

b)      3 balenia – 195€

c)       6 balení – 260€

Zerex cena v lekárni

Ukáž aktuálne ceny

Zerex – skúsenosti a recenzie

Ak budete dobre hľadať, na internete narazíte na viac ako  20 recenzií Zerexu. Väčšina recenzií dopadla dobre a mohlo by sa zdať, že je to ideálny produkt. Ak si ale pozriete komentáre a hodnotenia pod recenziami, nájdete aj negatívne skúsenosti. Treba teda rátať s tým, že na každého pôsobí užívanie tohto doplnku stravy rozdielne. Ak tomu človek verí, skoro vždy to funguje. Je to hlavne o nastavení psychiky, nakoľko väčšina problémov s erekciou má psychický charakter. Pozrite sa sami na skúsenosti ostatných.

Zerex skúsenosti a recenzie v diskusii

Zobraziť ďalšie skúsenosti

Dávkovanie a užívanie

Zerex nie je liek. Po užití nenastane požadovaná zmena okamžite. Zerex je potravinový doplnok, ktorý obsahuje látky prostešné pri problémoch so slabou erekciou. Treba ho užívať dlhodobo. Stačí užívať jednu tabletku denne po dobu minimálne 2 týždne.

Dá sa užiť aj jednorázová dávka, ktorá má síce účinok, ale iba krátkodobý. Tabletku treba užiť 60 minút pred pohlavným stykom. Ak ale chcete zlepšiť zdravie a vyriešiť problémy s erekciou dlhodobo, je potrebné užívať výživový doplnok dlhodobo.  Maximálna denná dávka sú 2 💊💊 tablety.

Zerex neobsahuje žiadne liečivá, ktoré by mohli nepriaznivo účinkovať v kombinácii s alkoholom. Napriek tomu si myslíme, že zerex a alkohol nie sú správnou kombináciou.

Najčastejši otázky

Ako pri každom lieku a  pri každom výživovom doplnku majú ľudia viacero otázok. A to je správne. Treba sa vždy pred užívaním spýtať na všetko, čo vás zaujíma. Preto si teraz prečítajte najčastejšie otázky a odpovede:

Existuje zerex pre ženy?

Zerex Ultragold, Zerex Klasik a Zerex ExtraLong sú určené pre mužov. Zerex neponúka verziu pre ženy, ktorá by riešila problémy podobného charakteru.

Môžeme užívať Zerex a alkohol súčasne?

Výrobca užívanie alkoholu v kombinácii s jeho produktami neodporúča. Zároveň upozorňuje, že aj samotné užívanie alkoholu neprospieva kvalitnej erekcii.

Kde nájdem Príbalový leták?

Príbalový leták v papierovej podobe nie je súčasťou balenia. všetky potrebné informácie o užívaní, dávkovaní a zložení nájdete priamo na výrobku alebo na stránkach predajcu.

Záverečné zhodnotenie

Zerex je doplnok stravy s účinnými látkami, ktoré majú preukázateľné účinky na zlepšenie erekcie. Nemôžete ale od neho čakať okamžité zázraky, najlepšie výsledky dosiahnete pri dlhodobom užívaní. Ak potrebujete niečo naozaj účinné, nechajte si predpísať Viagru, Cialis alebo Levitru. Rovnaké účinky ako so Zerexom by ste mali dosiahnuť aj s Vimaxom alebo Clavinom.

Ak ste prípravok vyskúšali, plánujete vyskúšať, máte otázky alebo skúsenosti s podobnými doplnkami stravy, napíšte komentár. Vaše skúsenosti môžu pomôcť ostatným správne sa rozhodnúť. Diskusia je otvorená…

zerex zloženie

Zľavový kód na zerex

Ak sa rozhodnete pre nákup Zerexu, máme pre vás pripravený zľavový kód. Na produkt Zerex Ultragold môžete využiť zľavu 5€ po zadaní zľavového kódu “ULTRA5” a na všetky ostatné produkty zľavu 2€ so zľavovým kódom “DOG2“. Platnosť je obmedzená, odporúčam využiť čo najskôr. Stačí kliknúť na zerex.sk/aktivuj-zlavu a zadať niektorý vyššie uvedený kód v objednávke.

Tadalafil známy ako Cialis. Je lepší než Viagra?

Poruchami erekcie trpí v súčasnoti mnoho mužov a odborníci varujú, že tento problém má stúpajúci trend. Preto sa páni intenzívne zaujímajú o prípravky, ktoré im pomôžu s týmto problémom bojovať a úspešne sa vysporiadať. Zahŕňame sem aj látku tadalafil, ktorá je obsiahnutý v prípravku Cialis. Nakoľko účinný je tento produkt a čo od neho môžeme očakávať?

Cialis - tagalafil

Užíva sa aj na zväčšenú prostatu

Predovšetkým si vysvetlime, aké má tadalafil zloženie a účinky. Z chemického hľadiska ide o takzvaný inhibítor fosfodiesterázy PDE5. Predpisuje sa na zvýšenie prietoku krvi v intímnych oblastiach, vďaka čomu vyvoláva erekciu.

Ak trpíte erektilnou dysfunkciou, čiže neschopnosťou dosiahnuť či udržať erekciu, tadalafil a či Cialis môže byť pre vás doslova dobrodením. Podobne aj v prípade zväčšenej prostaty a jej príznakov, ako sú časté močenie, bolesť pri močení a nutkanie na močenie.

Ďalej je tadalafil liekom pre ľudí trpiacich pľúcnou artériovou hypertenziou. Táto hypertenzia je, zjednodušene povedané, spojená s problémami v cievach, keď je zvýšený krvný tlak smerom do pľúc. Dôsledkom toho môže byť dýchavičnosť, závraty a tiež únava.

Nás ale, samozrejme, zaujíma predovšetkým oblasť rôznych foriem a stupňov problémov s erekciou a ich ovplyvňovanie tadalafilom. Tento liek účinkuje na princípe rozširovania ciev v penise a tým lepšieho zásobenia jeho časti nazývanej odborne corpus cavernosum krvou.

Corpus cavernosum si môžeme predstaviť ako špongiu, ktorá keď “presiakne” krvou, vyvolá stoporenie pohlavného údu. Tadalafil prekrvuje aj svalstvo panvového dna, čo tiež prispieva ku kvalitnej erekcii, a tým aj úspešnosti pohlavného styku. V placebom kontrolovaných vedeckých štúdiách sa údáva efektívnosť tadalafilu na zlepšenie erekcie v priemere okolo 80 percent.

Užívať denne alebo nárazovo?

Ako tadalafil dávkovať? V zásade máte dve možnosti. Prvá je denné užívanie, druhá len podľa potreby. Ak neberiete nejaké lieky, ktoré môžu v kombinácii s tadalafilom spôsobiť vedľajšie účinky, teda sú kontraindikované, môžete tadalafil brať pokojne aj každý deň. Samozrejme o všetkom musí v tomto prípade rozhodnúť lekár.

Ak ide o každodenné užívanie tadalafilu, potom by mala byť schopnosť sexuálneho styku trvalá v akomkoľvek čase v priebehu dňa alebo noci.

Druhá možnosť je len nárazové užívanie. Tam platí pravidlo užiť tadalafil minimálne 30 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Efekt tadalafilu sa už podľa oficiálnych farmaceutických zdrojov udáva už po 16 minútach po jeho užití.

Tadalafil významne zlepšuje erektilnú funkciu a zlepšuje schopnosť vykonať úspešný pohlavný styk v období až do 36 hodín po jeho užití. Z toho vyplýva, že rozumnejšie a menej finančne náročnejšie je užívať tadalafil (Cialis) iba pred očakávaným pohlavným stykom. 16 minút naozaj nie je veľa a nevyvolá žiadne podozrenie ani v prípade, že vaša sexuálna partnerka o jeho užívaní nevie.

Vždy by ste ale mali tadalafil užívať po konzultácii s lekárom, aby nedošlo k nejakým nežiaducim účinkom, a to hlavne v kombinácii s inými liekmi.

Z tých najdôležitejších kontraindikácii spomeňme hlavne skutočnosť, že Cialis nemôžete užívať, ak pre problémy so srdcom (ischemická choroba srdca, angina pectoris) užívate nitráty.

Celkovo pokiaľ trpíte srdcovo-cievnym ochorením, musí užívanie tadalafilu zvážiť váš lekár.

Čo majú spoločné tadalafil a sildenafil?

Veľmi často diskutovanou otázkou je, či tadalafil, teda Cialis, je silnejší ako sildenafil, čiže Viagra? Pravdou je, že obidva tieto lieky účinkujú na základe rozširovanie ciev privádzajúcich krv do penisu.

Muž by sa v oboch prípadoch mal pred začiatkom užívania podrobiť lekárskej prehliadke, pretože tieto nielen tadalafil, ale podobne aj sildenafil je nebezpečný pre osoby s kardiovaskulárnymi problémami.

To je aj dôvod, prečo sú oba lieky k dispozícii iba na lekársky predpis.

Erekcia sa dostaví po pohlavnú stimulácii. Muž musí byť sexuálne vzrušený prípadne stimulovaný partnerkou.

Častým mýtom je, keď má tabletka účinkovať konkrétny účinok (u tadalafilu až spomínaných 36 hodín), bude tak dlho trvať aj erekcia. To, samozrejme, nie je pravda. Situácia je taká, že ak počas trvania účinku lieku dôjde k sexuálnej stimulácii muža, opakovane sa vzruší a penis sa stoporí. Po skončení pohlavného styku erekcia opadne. Tieto fakty majú oba lieky spoločné. A ktorý z nich je v skutočnosti silnejší?

Ktorý je silnejší a ktorý dlhšie vydrží?

Pravda je, že Cialis, teda tadalafil je o niečo málo silnejší. V prípade Viagry sa tableta užíva hodinu pred samotnou súložou a účinkuje 3 – 6 hodín. Jej užitie môžu sprevádzať vedľajšie účinky, ako sú bolesti hlavy a chrbta, závraty, poruchy trávenia, zriedkavo sa vyskytujú aj poruchy farebného videnia .

Podobné vedľajšie účinky môže sprevádzať aj užívanie tadalafilu. Napríklad jedna americká štúdia uvádza skutočnosť, že 97% mužov bolo spokojných s účinkami Cialisu a o percento menej s Viagrou.

Jeden podstatný rozdiel medzi Viagrou a Cialisom nie je ani tak v sile, ako skôr v dĺžke trvania účinku. V tomto smere jednoznačne víťazí Cialis v pomere 36 hodín k maximálne 6 hodinám pri Viagre. Preto sa Cialisu niekedy aj hovorí “pilulka na víkend”.

V tomto má tadalafil proti sildenafilu výhodu. Ide o to, že každý z prípravkov má rôznu rýchlosť nástupu účinkou a ich pretrvávanie. Oba sú však veľmi účinné a problémy s erektilnou dysfunkciou dokážu úspešne riešiť.

Tadalafil – na čo si dávať pozor?

Dôležitý je aj fakt, že účinky tadalafilu môže negatívne ovplyvniť grapefruit a šťava z neho. Preto ak radi konzumujete grepy, alebo pijete šťavu z nich, opatrne – môže to znásobiť nežiaduce účinky.

Zároveň tiež nikdy neberte dvojitú dávku tadalafilu, mohli by ste si tým privodiť ťažkosti. Tadalafil sa môže negatívne prejaviť aj okrem bolesti hlavy aj kašľom, hnačkou, návalmi tepla, pálením záhy, nevoľnosťou.

V zriedkavým prípadoch môže dôjsť ale aj vážnejším problémom: zhoršenie zraku alebo sluchu, hodiny trvajúca bolestivá erekcia (priapizmus), žihľavka, dýchavičnosť. V takom prípade je nutné okamžite navštíviť lekára. Hlavne pozor na spomenutý priapizmus – vyžaduje si čo najrýchlejšiu lekársku intervenciu.

SexUp silné tekuté afrodiziakum pre mužov aj ženy

Slávne „španielske mušky“ už dávno nie sú v móde a tak sa mi do rúk dostalo tekuté afrodiziakum SexUp určené tak pre mužov, ale najmä pre ženy. Táto značka bola pre mňa pomerne neznáma, no fakt, že výrobok je 100 % prírodného charakteru a obsahuje výťažky rastlín považovaných za afrodiziak, je pozitívny.

Ešte zaujímavejšia je forma, nakoľko ide o tekuté afrodiziakum, takže nie o klasické tabletky. Užívatelia takýto netradičný nápad určite ocenia ako príjemnú zmenu, aj keď v konečnom dôsledku na forme až tak nezáleží.

tekuté afrodiziakum sexup

Ukázať v obchode

Účinky SexUp Aphrodisiac

Tekuté afrodiziakum SexUp je určené v prvom rade na zvýšenie chuti na sex. Takto bol prípravok navrhnutý a nezáleží na tom, či ho budú užívať ženy alebo muži. Jeho zloženie je navrhnuté tak, aby pôsobilo na všetky možné príčiny nižšieho libida bez ohľadu na pohlavie, no prípravok má oveľa viac účinkov.

Konkrétne pôsobí SexUp kladne na:

 • plodnosť
 • sexuálne zdravie a sexualitu
 • u mužov aj na erekciu
 • podporu fyzickej aktivity a vitality
 • správnu činnosť kardiovaskulárneho systému
 • zníženie únavy a vyčerpania
 • normálnu činnosť svalov
 • a aj na duševnú pohodu a zmiernenie stresu

Prípravok je vyrábaný v Českej republike, kde je riadne notifikovaný na príslušnom Úrade verejného zdravotníctva. Rovnako tak získalCertifikát zdravotnej bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu.

Zloženie

V SexUp tekutom afrodiziaku nájdete jedine a len prírodné látky. Sú tu najmä výťažky a extrakty zo známych rastlín používaných aj v prípravkoch na lepšiu potenciu pre mužov, ktoré sú doplnené o vitamíny a aminokyseliny. Dominantnou je aminokyselina L-Citrulín, ktorá je najväčší akcelerátor lepšieho prekrvenia pohlavnej sústavy.

Pozrime sa na tie najdôležitejšie látky detailnejšie:

 • L-Citrulín: Táto aminokyselina sa nachádza v jednej dennej dávke v objeme až 2000 mg a tvorí tak jej podstatnú časť. Úlohou aminokyseliny v tele je podporovať lepšie prekrvenie a ide o jednu z dôležitých častí pre stimuláciu oxidu dusnatého.
 • Maca: Známa peruánska rastlina považovaná za jedno z najlepších afrodiziak ma pozitívny vplyv na mužskú potenciu, ženskú frigiditu, sexuálne funkcie a najmä libido. V SexUp tekutom afrodiziaku je jej až 500 mg a je to ako extrakt v pomere 10:1.
 • Damiana: Bylina veľmi populárna najmä v strednej Amerike sa nachádza v prípravku rovnako v objeme 500 mg a v extrakčnom pomere 5:1. Je dôležitá pre dobrý sexuálny apetít, posilňuje telo, prispieva k fyzickej pohode a podporuje bdelosť a energickosť.
 • Muira Puama: Extrakt tejto rastliny považovanej už Amazonskými indiánskymi kmeňmi za tradičnú rastlinu podporujúcu erekciu a potenciu sa nachádza aj v SexUp afrodiziaku. V exktrakčnom pomere 4:1 je tu zastúpená v objeme 300 mg.
 • Panax Ginseng: Ženšen pravý, ako túto rastlinu poznáte zrejme u nás, je pre svoj pozitívny vplyv na fyzickú aj mentálnu výkonnosť tiež súčasťou prípravku. Rovnako tak podporuje sexuálne funkcie, erekciu a pomáha prekrveniu pohlavných orgánov u muža aj ženy.

certifikát o zdravotnej bezpečnosti

Užívanie a dávkovanie SexUp Aphrodisiac

Užívanie SexUp je vďaka veľmi silnej koncentrácii účinných prírodných látok až v objeme 3.180 mg v jednej dennej dávke veľmi jednoduché. Tekuté afrodiziakum stačí užiť raz denne, na rozdiel od mnohých konkurenčných prípravkov. Tie obsahujú totiž príliš nízke koncentrácie dôležitých látok a je potrebné užívať ich vo väčšom množstve.

Čo sa týka užívania, treba sa držať nasledovných pravidiel:

 • maximálna denná dávka je jedna ampulka s tekutým afrodiziakom
 • užitie by malo byť zhruba 60 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou
 • ampulku treba pred použitím pretrepať
 • užitie je jednoduché, ampulku otvoríte a vypijete
 • prípravok nie je potrebné zapíjať, ale ak chcete, môžete tak spraviť s džúsom
 • ideálne je dlhodobejšie užívanie, na čo sa hodí väčšie a výhodnejšie balenie

Nežiaduce účinky a kontraindikácie

Vzhľadom na prírodné a prirodzené zloženie pre ľudský organizmus sa s tekutým afrodiziakom SexUp nespájajú vedľajšie účinky, ktoré by mohli brániť jeho užívaniu. Skúsenosti ukazujú, že by nemali hroziť žiadne bolesti hlavy či tráviace potiaže.

Ak by sa ale u vás vyskytla alergická či precitlivená reakcia na niektorú zložku, prerušte užívanie a poraďte sa s lekárom či lekárnikom o ďalšom postupe. Poradiť o užívaní vopred by ste sa mali aj vtedy, ak ste prekonali nejaké vážnejšie kardiovaskulárne problémy.

afrodiziakum - nápoj lásky

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Najjednoduchšie kúpite tekuté afrodiziakum SexUp Aphrodisiac cez internet. Je to najvýhodnejšie z pohľadu ceny a zároveň najpohodlnejšie. Vďaka vysokej koncentrácii účinných zložiek nemusíte užívať nadmerné množstvo tohto prípravku, čo v konečnom dôsledku šetrí peniaze.

Ak sa bavíme o cene, tak:

 • jedno balenie obsahujúce 5 x 25 ml afrodiziaka stojí28 €
 • denná dávka tak stojí 5,60 €

Na nákup odporúčam eshop intimnenakupy.sk, kde môžete využiť aj akciu 2+1 zdarma, takže za 56 € získate až 15 dávok, kde je cena za jednu dennú dávku len 3,7 €. Navyše, eshop mám overený a doručenie je rýchle a bez akýchkoľvek problémov.

silné afrodiziakum pre mužov aj ženy

Aké sú ešte iné alternatívy

Ak by ste uvažovali o alternatíve, mne sa osvedčila ešte značka Aphrodisia, konkrétne Aphrodisia „V“ pre ženy. Ide o výživový doplnok špeciálne určený najmä na posilnenie libida a chuti na sex, ktorý je určený špeciálne pre ženy na udržanie ich zdravého sexuálneho apetítu. Veľmi sa mi páči prírodné zloženie, ktoré je namixované presne pre potreby žien.

Aphrodisia si môžete vybrať buď ako balenie s 10 kapsulami za 14,90 €, alebo ako väčšie balenie so 60 kapsulami, ktoré stojí len 24,90 €. Odporúčam nákup priamo v eshope výrobcu, kde je to najvýhodnejšie.

aphrodisia V pre zeny

Ukázať v obchode

Recenzie a skúsenosti so SexUp Aphrodisiac

SexUP Aphrodisiac u mňa zafungovala hneď na prvý krát, hoci viditeľnejšie výsledky sa prejavili až po užití celého balenia s 5 dávkami tekutého afrodiziaka. Nakoľko som bola spokojná, objednala som si aj ďalšie balenia a tu odporúčam vám, aby ste rovno siahli po tom najväčšom možnom hneď na úvod, nakoľko ušetríte.

Čo sa týka skúseností iných, napríklad na známom portály Heureka som našla len zopár recenzií a hodnotení, ktoré produkt príliš nechválili. Pravdou je, že aby sa účinky naozaj dostavili, treba si počkať a nie u každého budú rovnako intenzívne.

Ako alternatívu môžete teda skúsiť spomínanú Aphrodisiu „V“ určenú špeciálne pre ženy. Toto afrodiziakum sa mi osvedčilo tiež a je vhodné pre tie ženy, ktoré uprednostňujú klasickú tabletkovú formu. Ja osobne odporúčam tak prvú, ako aj druhú možnosť, výber je len na vás.

Nelegálne lieky na erekciu a nelegálne generiká

Lieky na erekciu, erektilnú dysfunkciu a posilnenie potencie sú u nás pomerne populárne. Ich najväčším mínusom je dostupnosť a cena. Aby ste si mohli kúpiť napríklad Viagru, musíte absolvovať lekárske vyšetrenie, počkať na diagnostiku a následne po vystavení lekárskeho receptu ísť do lekárne, kde si ju kúpite.

Mnoho mužov nechce absolvovať celý tento proces, či už z dôvodu ostychu, alebo z dôvodu pohodlnosti. Ak sa tomu pridá vyššia cena, niet sa čomu čudovať, že ako alternatívu hľadajú rôzne nelegálne lieky alebo generiká. Poďme sa však pozrieť bližšie, čo je za nimi.

lieky na erekciu na predpis

Prečo sú niektoré lieky alebo ich generiká nelegálne

Na úvod si ujasnime pojem „nelegálne“. Za týmto označením sa skrývajú všetky farmaceutické prípravky obsahujúce látky spadajúce do kategórie liečiv, ktoré však nie sú u nás registrované a schválené na uvedenie na trh.

Neznamená to teda automaticky, že by muselo ísť hneď o škodlivé lieky. Viacero bežných liekov na iné ochorenia a poruchy sa napríklad vyrába a predáva v USA, no nie sú dostupné u nás. Aj tieto lieky sú teda u nás nelegálne, aj keď skôr by sa hodilo pomenovanie neschválené.

Pri liekoch na erekciu či erektilnú dysfunkciu je to ale v niečom iné. V čom? Tu sú ich typické znaky, ktoré ich odlišujú od liečiv a liekov u nás legálnych a schválených:

 • výrobcom je spoločnosť najčastejšie z Ázie, ktorej štandardy obvykle nie sú dostatočné pre úroveň, akú vyžadujeme v Európe
 • účinky nie sú dostatočne klinicky testované na takej úrovni, ako je tomu v prípade legálnych liekov
 • problémom sú aj nežiaduce účinky, ktoré môžu byť za prijateľnou a tolerovateľnou hranicou u nás
 • zloženie a látky obsiahnuté v týchto liekoch či generikách môžu byť podobné, no obvykle tu sú až také rozdiely, že kvalitatívne sa nejedná o rovnocenné alternatívy

nelegálne lieky na erekciu

Najznámejšie nelegálne lieky a generiká na erekciu

U nás sa síce najznámejšie nelegálne lieky či ich generiká nevyrábajú, ale tunajší internet je už tiež zaplavený rôznymi súkromnými inzerátmi na ich predaj. Druhým najčastejším predajným kanálom sú rôzne eshopy v slovenskom jazyku, ktoré ich ponúkajú. Samozrejme, ani v jednom prípade nejde o legálny predaj.

Ktoré lieky či generiká sa u nás najčastejšie vyskytujú? Najmä tieto značky:

Kamagra

 • ide o napodobeninu Viagry, ktorá využíva rovnakú účinnú látku, Sildenafil
 • v podstate ide o generikum tejto tabletky, výrobcom je indická Ajanta Pharma
 • Kamagra je napodobeninou Viagry, neskrýva to ani svojim tvarom či odtieňom
 • užíva sa 1 tabletka denne a to 30 až 60 minút pred pohlavným stykom
 • cena je zhruba polovičná až tretinová, obvykle od 5 do 8 € za tabletku

Vikalis

 • Vikalis je indickým generikom pre Cialis, no u nás je nelegálny
 • základom jeho zloženia je Tadalafil ako účinná látka pre prekrvenie penisu
 • tabletky sú žlté s pretiahnutým tvarom oválu, najsilnejšia verzia VX 80 je červená
 • užíva sa 1 tabletka alebo pol tabletky za deň, 30-60 minút pred stykom
 • cena za jednu tabletku je od 3 do 4 € v závislosti od množstva účinnej látky

Tadagra

 • aj v prípade Tadagry je účinnou látkou Tadalafil a ide tiež o generikum Cialisu
 • túto nelegálnu tabletku vyrába Ajanta Pharma
 • vďaka mandľovému tvaru a žltej farbe si prípravok ľahko pomýlite s Cialisom
 • denná dávka je 1 tabletka, na úvod sa dávkuje niekedy aj polovica
 • cena za jednu tabletku je od 4 do 5 €

Tadalis

 • ide o nelegálnu napodobeninu Cialisu, ktorú vyrába znova Ajanta Pharma
 • účinnou látkou je Tadalafil, známy inhibítor z Cialisu
 • tabletky sú žltej farby a majú oblý tvar
 • užíva sa polovica alebo jedna celá tabletka do 30 minút od pohlavného styku
 • cena tabletky je štandardná pre podobné prípravky, okolo 4 až 6 € za kus

Lovegra

 • podľa výrobcu, ktorým je znova Ajanta Pharma, ide o „ženskú Viagru“
 • Lovegra sa evidentne inšpiruje Viagrou, obsahuje totiž Sildenafil
 • zjavná inšpirácia je pri tvare tabliet, ktoré sú však ružovej farby
 • Lovegra sa má užívať 30 až 60 minút pred stykom a to buď polovica alebo celá
 • cena za jednu tabletku je len 3 €, čím sa snaží Lovegra najviac zaujať

Nežiaduce účinky a kontraindikácie

Ani nelegálne lieky na erekciu a nelegálne generiká neobchádzajú nežiaduce a vedľajšie účinky typické pre ich legálne originály. Tu sa však tieto negatívne účinky vyskytujú v omnoho väčšej intenzite, čo je rizikové najmä pre vaše zdravie. Najčastejšie ide o bolesti hlavy, návaly tepla, tráviace problémy a začervenanie pokožky.

Veľký pozor si treba dať aj na kontraindikácie, napríklad s inými liekmi na predpis alebo s niektorými chorobnými stavmi a poruchami. Vtedy hrozí nielen vážne ohrozenie zdravia, ale v extrémnych prípadoch aj ohrozenie života.

nebezpečné nelegálne lieky na erekciu

Najväčšie riziká, ktoré na vás číhajú

Kúpou nelegálneho lieku či nelegálne generiká riskujete najmä svoje zdravie, no napríklad aj peňaženku či právne postihy. Na prvý pohľad nízka cena je síce veľkým lákadlom, no nemali by ste pozerať len na ňu. Ak totiž tabletka v konečnom dôsledku vôbec nezaberie, ide o najdrahšiu možnosť: zaplatili ste a za to ste nedostali nič.

Toto sú najväčšie riziká spojené s nelegálnymi liekmi a generikami:

 • pôjde o napodobeninu, ktorá nebude účinná alebo dokonca bude obsahovať škodlivé látky pre organizmus
 • ak aj pôjde o pravé tabletky, nemusia vôbec dosahovať účinnosť legálnych a schválených liekov
 • veľké riziko sú nežiaduce účinky spojené s akýmikoľvek liekmi s farmaceutickými účinnými látkami, pri nelegálnych tabletkách sú tieto účinky ešte intenzívnejšie
 • niektoré lieky sú predražené, najmä ak sa kupujú zo zahraničia
 • zásielka k vám vôbec ani nemusí prísť, nakoľko môže byť zadržaná colnými úradmi

Aké sú ešte iné alternatívy

Namiesto nelegálnych liekov sa treba zamerať na tie legálne. Ak nepotrebujete rovno hneď liek s obsahom farmaceutického liečiva, ale chcete erekciu podporiť prirodzenejšou cestou, skúste voľne dostupné tabletky s prírodným zložením.

Na našom trhu sú najúspešnejšie z hľadiska účinnosti a referencií najmä dve značky a to ✅ Zerex a ✅ eJoy. Prvá je u nás známejšia a v jej prípade máte na výber tri rôzne typy tabliet podľa toho, ktorú sexuálnu oblasť chcete viac podporiť. eJoy je univerzálny a ide o jeden z najkomplexnejších prípravkov, navyše za veľmi zaujímavú cenu.

Zerex klasik, ultragold a extralong

Skúsenosti a záverečné zhodnotenie

Skúsenosti mužov s nelegálnymi alternatívami sú takmer vždy negatívne. Tabletky zväčša vôbec neúčinkujú, často krát príde v objednávke niečo úplne iné, ako si človek najprv vybral, väčšinou sa jedná o falzifikáty a placebo.

Sú však aj prípady, kedy prišlo k poškodeniu zdravia a dlhodobým následkom. V médiách sa tiež často vyskytujú správy o zabavených nelegálnych liekoch alebo dokonca o napodobeninách najznámejších značiek.

Záver je úplne jednoznačný: s nelegálnymi liekmi sa nezahrávajte. V honbe za lepšou potenciou sa neoplatí hazardovať so zdravím. Ak nechcete absolvovať lekárske vyšetrenie a kúpiť si riadne schválené lieky na predpis, dajte pred nelegálnymi prípravkami prednosť voľne dostupným tabletkám na erekciu. Spomínaný Zerex aj eJoy sú určite dobrou voľbou.

Muira Puama čaj a tablety – účinky a vaše skúsenosti

Brazílsky strom pochádzajúci z Južnej Ameriky, ktorý má doslova zázračné účinky nielen na sexuálne zdravie. Takto nejako by sa dal charakterizovať 5 metrov vysoký amazonský strom nazvaný Muira Puama, ktorého kôra sa stala pre svoje účinky a typickú jazmínovú vôňu známa po celom svete.

Domorodé indiánske kmene už od nepamäti využívali Muira Puama najmä ako skvelé prírodné afrodiziakum v prípade problémov s nedostatkom sexuálnej energie. Má však oveľa širšie účinky a to je jeden z dôvodov, prečo vám ho dávam do pozornosti.

Muira Puama

Účinky Muira Puama

Prvé účinky Muira Puama sa začali vedecky skúmať až na začiatku 20. storočia. Zistilo sa, že tento legendárny strom obsahuje alkaloid, ktorý bol dovtedy nepoznaný a nepreskúmaný, no aj rôzne iné látky, najmä mastné kyseliny, éterické oleje a rôzne rastlinné steroly. Vďaka tomu pomáha nielen na potenciu, ale aj na iné oblasti.

Poďme sa teda pozrieť na to, aké účinky má toto „zázračné drevo na potenciu“:

 • z hľadiska potencie ide o veľmi silné afrodiziakum, ktoré pôsobí aj na plodnosť, lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a dodáva mužom aj ženám sexuálnu energiu
 • u žien pomáha pri nepríjemných prejavoch menštruácie aj klimaktéria
 • využíva sa aj na tráviace problémy
 • vo forme masti sa používa pri reume
 • pomáha pri ochoreniach pohybového aparátu a to tak v dôsledku problémov so svalstvom ako aj z neurologických príčin
 • má antistresové účinky a pôsobí na zlepšenie nálady
 • pozitívne pôsobí proti únave a dodáva energiu

muira puama užívanie

Zloženie

Alkaloidy, mastné kyseliny, rastlinné steroly, esenciálne oleje, silice, triesloviny či kumarín, to všetko nájdete v Muira Puama. Z hľadiska bohatosti zloženia ide o naozaj o unikátnu kombináciu, aj vďaka ktorej sú kôra stromu a rôzne produkty s jej obsahom také populárne.

Tu je bližší pohľad na tie najdôležitejšie látky obsiahnuté v Muira Puama:

Muirapuamín: Muirapuamín je alkaloid, ktorý sa nachádza jedine v Muira Puama, konkrétne v kôre stromu a aj v jeho koreňoch. Ide o pomerne nový rastlinný alkaloid, ktorý sa nachádza aj v niektorých prípravkoch na erekciu, nakoľko pozitívne vplýva na erektilnú dysfunkciu.

Kumarín: Pokiaľ máte problémy s pečeňou, napríklad s jej preťažením vplyvom toxických látok, je táto látka pre vás škodlivá. Nachádza sa nielen v Muira Puama, ale napríklad aj v škorici. V obmedzenom množstve však nie je problémová, dokonca sa predpisovala v izolovanej forme ako liek v minulosti.

Steroly: Rastlinné steroly, ktoré sú v Muira Puama bohato zastúpené, sú naopak pre náš organizmus jednoznačne prospešné. Pomáhajú na znižovanie cholesterolu a teda nepriamo aj na lepšiu erekciu a cirkuláciu krvi, majú napríklad aj antioxidačné účinky.

Kyseliny:Muira Puama obsahuje viaceré mastné kyseliny prírodného charakteru, konkrétne najmä nenasýtené a organické mastné kyseliny. Tie sú pre naše telo pozitívne, najmä na nervovú sústavu, kardiovaskulárny systém, zmiernenie depresie a na detoxikáciu.

Oleje a silice:Esenciálne oleje a silice sú súčasťou Muira Puama najmä ako aromatické zložky, no používajú sa aj v mnohých farmakologických prípravkoch. Ak chcete zlepšiť koncentráciu, uvoľniť stres či vyriešiť nespavosť, sú na to ako stvorené.

Užívanie Muira Puama

Z Muira Puama sa najčastejšie využíva na užívanie kôra alebo koreň. Môže ísť buď o sušené a podrvené suroviny, ktoré kúpite samostatne, prípadne už v nejakej konečnej spracovanej forme určenej na priamu konzumáciu.

Toto sú najčastejšie formy, ktoré je možné kúpiť:

 • suchá kôra alebo suchý koreň a to v objeme obvykle 50 gramov až 1000 g
 • jednozložkové tablety s obsahom len Muira Puama, najčastejšie s počtom 100 ks
 • komplexné tabletky určené na podporu erekcie alebo libida
 • bylinný čaj obsahujúci kôru zvyčajne v gramáži 30 g

Prípravky s obsahom Muira Puama špeciálne určené na libido

Ak sa chcete špeciálne zamerať na podporu potencie a najmä libida, odporúčam siahnuť po prípravkoch na to určených a najmä prispôsobených svojim zložením. Určite však nesiahnite hneď po prvom možnom produkte a nepozerajte len na cenu, ale najmä na účinnosť, kvalitné zloženie a pozitívne referencie.

Pre mužov je určený na posilnenie chuti na sex a zároveň aj na zlepšenie stoporenia napríklad prípravok E-reX24. Ten obsahuje 300 g výťažok z Muira Puama v pomere 16:1, samozrejme, aj okrem iných prírodných látok, napríklad Yerba Maté alebo zinku.

erex24 na zlepšenie erekcie

Pre mužov aj pre ženy je určený tiež výživový doplnok Fyto Afroditky Plus. Vďaka obsahu Kotvičníka, Damiány a samozrejme Muira Puama je tento prípravok ideálny na zvýšenie libida, sexuálneho apetítu a celkovo psychickej aj fyzickej vitality. Podobne ako pri E-reX24, aj Afroditky Plus majú tabletkovú formu.

afroditky plus skúsenosti

Dávkovanie

Konkrétne dávkovanie závisí najmä od formy Muira Puama. Ak sa rozhodnete pre domácu prípravu koreňa či kôry, ide o ideálne suroviny na prípravu alkoholovej tinktúry. Na pol litra vodky pripadajú zhruba 4 polievkové lyžice drvenej kôry, ktoré budete variť 20 minút. Dávkovanie je následne 2 až 3 ml tinktúry dvakrát za deň.

Čo sa týka konkrétnych prípravkov na libido, tam postupujte nasledovne:

 • pri E-rex24 je maximálna dávka 2 tablety za deň, na úvod sa odporúča 1 tableta
 • v tomto prípade je ideálne dávkovanie ráno pred jedlom, prípadne ešte aj večer
 • rovnako aj pri Afroditkách Plus sa odporúča užívať 1 tabletku denne, pri nedostatočnom účinku možno zvýšiť dávkovanie na 2 tabletky
 • aj tomto prípade môžete užívať jednu ráno a jednu večer
 • ženy v čase tehotenstva alebo dojčenia by prípravky nemali užívať

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Rôzne čaje a tablety obsahujúce či už čisto výťažok Muira Puama, prípadne kde je extrakt z kôry či koreňa, možno kúpiť aj v bežnej lekárni. Ak by ste chceli kúpiť ale vyššie spomínané špecializované prípravky, tu už treba pozerať veľmi obozretne na to, kde ich kúpite. Má to vplyv na cenu ako aj záruku, že pôjde o originálny a účinný produkt.

Toto sú možnosti, ktoré odporúčam:

 • zaručene originálne Fyto Afroditky Plus sa dajú kúpiť v balení 30 tabliet za najlepšiu možnú cenu 6,49 € v internetovej lekárni Pilulka, kde máte aj istotu bezproblémového doručenia
 • E-reX24 je najlepšie kúpiť priamo cez oficiálny online shop distribútora a to v balení od 30 do 90 tabliet, kde je navyše 15 tabliet ku každému baleniu zdarma
 • cena balenia E-reX24 30+15 tabliet je 29,99 €
 • väčšie balenie E-reX24 60+15 tabliet kúpite za 47,98 €
 • na dlhodobé užívanie je najvýhodnejšie balenie E-reX24 90+15 tabliet len za 62,98 €

muira puama rastlina

Recenzie a skúsenosti s Muira Puama

Aké sú skúsenosti mužov či žien s prípravkami obsahujúcimi Muira Puama? Všeobecne veľmi pozitívne, stačí si pozrieť nejaké známejšie ženské internetové fórum alebo priamo recenzie a hodnotenia na Heureke k jednotlivým produktom a výživovým doplnkom.

Čo sa týka vlastných skúseností, vyskúšala som Afroditky Plus a ich účinok ma prekvapil pozitívne, najmä rýchly nástup už po zopár dňoch. E-reX24 pre mužov je hodnotím tiež pozitívne, najmä z hľadiska zvýšenia sexuálneho apetítu. O niečo slabšie sú už účinky pri čajoch alebo všeobecných výživových doplnkoch, takže tie až tak neodporúčam.