Predčasná ejakulácia

Čo to je a aké je riešenie predčasnej ejakulácie?

Predčasná ejakulácia patrí k najčastejším intímnym problémom muža. Hovoríme o nej vtedy, ak muž nedokáže kontrolovať proces načasovania ejakulácie – ejakuluje skôr, než je v pohlavnom styku očakávané.

Predčasná ejakulácia – koľko minút je primálo?

Presná definícia toho “ako skoro je príliš skoro” neexistuje. Častokrát sa za pohlavnú aktivitu s príliš skorou ejakuláciou označuje styk, ktorý skončil do jednej minúty od momentu prvého vsunutia penisu do vagíny.

Názory lekárov sa však líšia – niektorí hovoria o 3 minútach, iní dokonca až o piatich.

2 typy predčasnej ejakulácie

Aj táto choroba sa dá deliť na dve základné kategórie, ktoré zároveň napovedajú aj o charaktere a vážnosti ochorenia ako takéto:

  • primárna predčasná ejakulácia (nazývaná aj celoživotná) – hovoríme o nej vtedy, ak sa vyskytuje od prvej intímnej skúsenosti muža. Ak nie je liečená, muž sa jej nedokáže zbaviť.
  • sekundárna predčasná ejakulácia (resp. získaná) – môže sa vyskytnúť aj u pána, ktorý predtým nemal problém kontrolovať svoju ejakuláciu. Tento typ má najčastejšie  psychologický základ – problémy v partnerskom živote, prípadne iný psychologický problém, ktorý spôsobuje aj erektilnú dysfunkciu.

Koho postihuje predčasná ejakulácia?

Ide o bežný problém, ktorý postihuje mužov v každom veku.

Snáď “najohrozenejšou” skupinou sú mladí neskúsení muži, ktorí nemajú žiadne (resp. majú iba minimálne) skúseností so súložou. Ich výkon je ovplyvnený strachom z niečoho nového a nepoznaného, svoje spraví aj nedôvera voči svojim mileneckým schopnostiam.

Ako sa dá vyriešiť problém s predčasou ejakuláciou?

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších riešení je aplikácia znecitlivujúceho krému, spreju alebo gélu na penis.

Ide o produkt, ktorý funguje ako čiastočná lokálna anestézia. Výhodou takýchto produktov je fakt, že sú naozaj účinné a aj to, že zafungujú do pár minút. Ide o prírodné riešenie, ktoré je bezpečné a ktoré nevyvoláva žiadne vážne vedľajšie účinky.

Nevýhoda používania spočíva hlavne v tom, že tieto výrobky je počas súlože nutné kombinovať s kondómom – existuje totiž riziko prenosu znecitlivujúceho gélu na partnerku.

Problémy s ejakuláciou

Problémy s ejakuláciou trápia čoraz viac mužov. Ide o vážny zdravotný problém, ktorý má oveľa horšie následky, než si uvedomujeme. Páni s poruchou ejakulácie môžu mať problém splodiť dieťa, nepríjemné sú aj ochorenia prostaty.

Snáď najčastejšie sa hovorí o probléme s predčasnou ejakuláciou, ktorá vo všeobecnosti vypovedá o dvoch príčinách. Prvou môže byť nedostatok skúseností v posteli (najmä mladí muži), druhou vážnejší zdravotný problém.

Nech je príčina akákoľvek, faktom je, že predčasná ejakulácia neprospieva žiadnemu partnerskému vzťahu. Táto nepríjemnosť pritom postihuje každého tretieho chlapa, minimum z nich však vyhľadá pomoc odborníka.

Domáca liečba predčasnej ejakulácie

Svojpomocná liečba môže mať rôznu podobu. Okrem cvičenia Kegelových cvikov možno siahnuť po znecitlivujúcich géloch (sprejoch), ktoré sú osvedčeným pomocníkom pri oddialení predčasnej ejakulácie. Veľmi obľúbeným je aj Delay Gél od Lovely Lovers.

Používanie znecitlivujúcich gélov sa dá kombinovať aj s užívaním výživových doplnkov, z ktorých vyniká Zerex Extralong, ktorý bol vyvinutý priamo pre účel oddialenia predčasnej ejakulácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *