Tabletky na zvýšenie testosterónu

Muži sa s problémom klesajúceho testosterónu stretávajú už pomerne skoro, zhruba po tridsiatom roku veku. Tento pokles má na ich život veľmi negatívny vplyv. Preto je treba klesajúci hladinu pomáhať stabilizovať a tým pádom pomôcť mužom riešiť problémy s klesajúcou vitalitou a libidom.

Tentokrát ale začneme od Adama, teda od toho, čo to vlastne testosterón je, aké má účinky a vzápätí sa dostanete aj k otázke, ako zvýšiť jeho hladinu prírodným spôsobom.

Hladina testosterónu pomaly klesá

V úvode je potrebné povedať, že testosterón je steroidným hormónom pochádzajúcim zo skupiny androgénov. Ide o vôbec najdôležitejší mužský hormón, ktorý pomáha mužom v tom, aby boli výkonní, vitální, zdraví. V niektorých prípadoch až silní alfa samci… Všetko má ale jeden háčik.

Kým mladí muži okolo dvadsiatky majú testosterónu veľa, akonáhle na chlapa udrie tridsiatka, začnú hodnoty testosterónu postupne klesať. Spočiatku síce len o málo, asi percento až dve ročne, ale pokles to je.

A samozrejme po určitej dobe sa tento proces aj zreteľne prejaví. Dokonca vedecké štúdie hovoria o tom, že pokles testosterónu je trendom nielen posledných rokov, ale vlastne celého storočia. Predtým mali muži testosterónu viac.

Príčiny poklesu testosterónu

Samozrejme je z veľkej časti na vine nevhodný a nezdravý životný štýl. Prejedáme sa potravinami, ktoré majú k zdravej výžive naozaj veľmi ďaleko. Veľmi málo sa hýbeme, väčšinu času sedíme, máme minimum fyzickej práce oproti chlapom, povedzme, polstoročie dozadu.

V minulosti ľudia oveľa viac telesne pracovali, pohybovali sa na čerstvom vzduchu a tým pádom boli po všetkých stránkach zdravší a rozhodne nemuseli riešiť otázky, ako zvýšiť testosterón. Mali ho prirodzene dosť.

Navyše sa dnes veľa stresujeme, máme silný kontakt s rôznymi chemikáliami, životné prostredie je znečistené. Nejde iba o jeden faktor, ktorý by klesanie testosterónu spôsobil, je ich oveľa viac.

Účinky testosterónu

Samozrejme by sme sa teraz mohli začať baviť na tému, aké sú prírodné zdroje testosterónu a ako napraviť jeho pokles. Ale než sa do toho pustíme, najskôr si musíme objasniť, aké má účinky testosterón, aby sme pochopili, v čom je jeho prínos.

Predovšetkým veľmi účinne pomáha stavať svalovú hmotu a zároveň podporuje spaľovanie podkožného tuku a jeho premenu na energiu. Preto práve pokles svalovej hmoty, a naopak priberanie tukových zásob je, žiaľ, jedným z sprievodných javov poklesu hladiny tohto hormónu.

Zároveň testosterón zvyšuje libido a chuť na sex, podporuje silnú erekciu a sexuálnu výkonnosť. Zároveň sa stará aj o lepšiu kondíciu srdca a kostí v tele.

V neposlednom rade tiež posilňuje vitalitu, celkovú náladu, motivuje k vyšším výkonom. Práve testosterón je zodpovedný za mužskú túžbu po uznaní a úspechu.

Zvýšenie testosterónu prírodne

Teraz už sa môžeme pustiť do niekoľkých tipov, ako testosterón zvýšiť prírodným spôsobom a zlepšiť tak jeho pozitívne účinky na mužský organizmus.

Dobre spite. Jednoduchá rada, že? Je ale aj vedecky dokázané, že muži, ktorí spia menej (pod 5 hodín) majú nižšiu hladinu testosterónu.

Nestresujte sa. Opäť je dokázané, že hormón kortizol, ktorý vzniká pri strese, je doslova zabijakom testosterónu.

Samozrejme dokáže hladinu testosterónu veľmi úspešne zvyšovať pravidelný sex.

Ďalej je dôležité, aby vaše telo malo dostatok vitamínov a minerálov. Jedine v takom prípade si totiž dokáže hormón správne vyprodukovať.

Z vitamínov na to potrebuje hlavne B6, C, D a H, z minerálov predovšetkým zinok, selén a horčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *