Slabá erekcia – príčiny nedostatočnej erekcie

Máte problémy so stoporením údu? Alebo problémy s erekciou počas styku? Zamýšľali ste sa nad ich príčinou? Odpoveďou častokrát býva aj zlá životospáva, nesprávna výživa  či zlé psychické rozpoloženie chlapa. Príčiny zlyhania erekcie treba hľadať „u seba doma“. Ak ich identifikujete, potom ich viete úspešne eliminovať. Spravíte prvý krok k zlepšeniu potencie, ale aj k zlepšeniu svojho intímneho života.

Príčiny erektilnej dysfunkcie delíme na dve základné skupiny – fyzické a psychické. Predstavíme  vám, najväčších zabijakov erekcie, ktorým by ste sa mali určite vyvarovať!

Príčiny erektilnej dysfinkcie

Príčiny erektilnej dysfinkcie

Alkohol a miešané alkoholické nápoje

Ak sa už po pár pohárikoch doslova meníte na Dona Juana, potom by ste určite mali vedieť o negatívnom vplyve alkoholu na potenciu. Alkoholické nápoje na jednej strane dodávajú sebavedomie, čo môže pomôcť nadväzovať nové známosti aj menej smelým pánom, na druhej strane ide o látku, ktorá môže navodiť depresívne stavy a zlú náladu. Okrem tohto psychologického efektu spôsobuje aj problémy s dosahovaním erekcie či orgazmu, alkohol teda znižuje potenciu a plodnosť.

Ľudská pečeň dokáže odbúrať iba obmedzené množstvo alkoholu za hodinu, zvyšok napácha škody na rôznych orgánoch – áno aj na tých, ktoré využívate počas svojich milostných aktivít. Ak nekonzumujete nadmerné množstvo (najmä tvrdého) alkoholu, potom sa nemusíte obávať zhoršenia intímneho života. U mužov sú akceptovateľné maximálne 2 drinky za deň. Dôležitá je sebakontrola. Pri konzumácií alkoholu platí zlaté pravidlo „menej je viac“.

Fajčenie

Jedným z najhorších zabijakov erekcie je cigareta. Nikotín totiž poškodzuje cievy, vďaka čomu dochádza k znižovaniu prietoku krvi a nedostatočnému prekrveniu toporivých teliesok v penise. Výsledok? Obmedzená schopnosť dosahovať erekciu.

Ak patríte medzi príležitostných fajčiarov, potom by ste mali vedieť aj to, že už 2 cigarety denne  môžu spôsobiť problémy so stoporením! 10 cigariet denne zvyšuje riziko výskytu poruchy erekcie o 27%, 20 cigariet za deň zvyšuje túto pravdepodobnosť na alarmujúcich 45%! Pozor si však treba dať aj na pasívne fajčenie, ktoré nášmu zdraviu vôbec neprospieva.

Obezita a prejedanie sa

O pozitívnom vplyve obezity sa nikde nepíše. Pretože ani neexistuje. Jednou z najčastejších fyzických príčin erektilnej dysfunkcie sú problémy so srdcom a obehovým systémom. Práve obezita sa podpisuje pod zvyšovanie krvného tlaku a kôrnatenia tepien, čo samozrejme ovplyvňuje aj množstvo krvi, ktorá priteká do penisu.
Prejedanie a nezdravé stravovanie zároveň negatívne ovplyvňuje hladinu testosterónu v krvi. Do tretice sa podpisuje aj pod psychické problémy – príliš obézni muži nadväzujú intímne vzťahy naozaj len veľmi ťažko.
Riešením je zmena stravovacích návykov a viac pohybu (vďaka ktorému sa začne vyplavovať hormón šťastia). Ak si myslíte, že chudnutie nezvládnete, potom určite vyhľadajte odbornú pomoc alebo oslovte osobného trénera vo fitku.

Stres a nadmerné vyťaženie organizmu

Stres patrí k najčastejším príčinám zlyhania erekcie. Spôsobuje zdravotné ťažkosti, psychické aj fyzické vyčerpanie, zhoršenie imunity, nezhody v partnerskom  živote. Zároveň podporuje chuť na prejedanie sa, nadmernú konzumáciu alkoholu a fajčenie – teda všetky faktory, ktoré môžu spôsobovať zhoršenie mužskej erekcie.

Jedným z najlepších spôsobov znižovania stresu je pohyb a cvičenie. Ak si naň  nenájdete ani hodinu týždenne, potom skúste konzumovať ľahšiu stravu, popíjať bylinné čaje a popracovať na komunikácií s okolím či na svojom prístupe k negatívnym životným situáciam.

Nízke libido

So stresom zároveň súvisí aj „choroba“ mladších i starších ročníkov – znížené libido. Problémy v práci, v domácnosti, finančné ťažkosti, náročná doba, v ktorej fungujeme … toto všetko sa môže podpísať pod to, že na milostné hrátky proste nemáme chuť. Nízka chuť na milovanie môže byť výsledkom utlmujúcich liekov.

Ako tento problém vyriešiť? Zmenou životného štýlu a užívaním výživových doplnkov na zlepšenie libida. Ide o kombináciu rôznych bylín a účinných látok, ktoré vám pomôžu naštartovať túžbu po milovaní a zlepšiť jeho kvalitu.

Choroby a zhoršený zdravotný stav muža

Vedeli ste, že ateroskleróza je najčastejšou príčinou poruchy erekcie u mužov vo veku nad 60 rokov? Nie je však jediná.
Medzi najčastejšie fyzické príčiny erektilnej dysfunkcie patria známe a často sa vyskytujúce ochorenia:

  • Cukrovka – cukrovkári prvého typu bojujú s problémami s erekciou v oveľa mladšom veku, než zdraví jedinci
  • Ochorenie obličiek – štatisticky až 50% pacientov s týmto ochorením má problém dosiahnuť a udržat si erekciu
  • Vysoký krvný tlak – vážny problém, ktorý spôsobuje kôrnatenie a zužovanie tepien, vďaka čomu sa do penisu dostáva oveľa menej krvi, než je potrebné
  • Infarkt a ostatné choroby srdca a ciev

Pevná erekcia je výsledkom dokonale fungujúcej súhry svalstva, hormónov, dostatočnej  hladiny testosterónu, dobrého psychického a fyzického stavu muža. Je teda logické, že poruchy nastanú vtedy, ak niektorý z „čiastkových systémov“ nefunguje. Preto vám prízvukujeme, že kľúčová je včasná liečba príčiny porúch erekcie a eliminácia príčin, ktoré zhoršujú váš zdravotný stav.

Anatómia penisu pri erekcii

Anatómia penisu pri erekcii

Užívanie liekov a omamných látok

Ak však patríte k pánom, ktorí sa aktuálne liečia na rôzne ochorenia, potom si určite preštudujte príbalové letáky liekov, ktoré užívate. Poradiť sa môžete aj so svojim všeobecným lekárom. Medzi liečivá, ktoré spôsobujú problémy so stoporením patria lieky na krvný tlak, antidepresíva či tabletky proti bolesti.

Pozor si treba dať aj na rôzne omamné látky (kokaín, marihuana, amfetamíny), ktoré celkovo zhoršujú fyzický aj psychický stav človeka.

Liečená a neliečená depresia

Hoci sa na Slovensku stále pozeráme na depresiu ako na niečo, za čo si môže človek sám, faktom je že depresia je choroba, ktorá si vyžaduje liečbu. Zároveň ide o jednu z najčastejších psychických príčin erektilnej dysfunkcie. Na kvalitu erekcie môže mať vplyv neliečená, ale i liečená depresia – najmä užívanie antidepresív, ktorých vedľajším účinkom býva aj nedostatočné prekrvenie penisu a zhoršenie erekcie. O možnostiach liečby sa preto určite porozprávajte so svojim lekárom.

Zlá mienka o sebe samom

Mužská erekcia trpí aj v prípade, že si pán nedôveruje. Páčim sa opačnému problému a budem schopný uspokojiť svoju partnerku? Nízke sebavedomie vám v boju s príznakmi erektilnej dysfunkcie určite nepomôže, preto si treba začať veriť. Ak porozmýšľate, tak určite nájdete množstvo kvalít, ktoré vám pomôžu nadviazať nové kontakty.

Pocity hnevu a rozčúlenia

Rozčúlenie, hnev a krik. Trojica, ktorá vášmu vzťahu vôbec nepomôže. Ak vami lomcuje hnev, potom si môžete byť istý, že krv sa nahrnie do iných častí tela než do penisu. Negatívna komunikácia, hádky a zvady sú častou príčinou toho, že partneri nežijú zdravým intímnym životom. Konflikty sa preto snažte riešiť chladnou hlavou.

Pocity úzkosti a strachu

So zlou mienkou o sebe samom súvisia aj pocity úzkosti a strachu z nadväzovania známosti. Tie môžu postihnúť najmä mladšie ročníky, ktoré sa chystajú na svoje prvé intímne dobrodružstvá. Erektilná dysfunkcia v mladom veku je spôsobená aj strachom z neznámeho, prípadne ak od posledného zblíženia uplynula už nejaká doba. Strach a obavy podporujú rozvíjanie depresie, preto si ich netreba pripúšťať. Najlepším liekom na ich prekonanie je komunikácia s partnerkou, ktorá vás určite ubezpečí že všetko bude v poriadku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *