Predčasná ejakulácia

Čo to je a aké je riešenie predčasnej ejakulácie?

Predčasná ejakulácia patrí k najčastejším intímnym problémom muža. Hovoríme o nej vtedy, ak muž nedokáže kontrolovať proces načasovania ejakulácie – ejakuluje skôr, než je v pohlavnom styku očakávané.

Predčasná ejakulácia – koľko minút je primálo?

Presná definícia toho “ako skoro je príliš skoro” neexistuje. Častokrát sa za pohlavnú aktivitu s príliš skorou ejakuláciou označuje styk, ktorý skončil do jednej minúty od momentu prvého vsunutia penisu do vagíny.

Názory lekárov sa však líšia – niektorí hovoria o 3 minútach, iní dokonca až o piatich.

2 typy predčasnej ejakulácie

Aj táto choroba sa dá deliť na dve základné kategórie, ktoré zároveň napovedajú aj o charaktere a vážnosti ochorenia ako takéto:

  • primárna predčasná ejakulácia (nazývaná aj celoživotná) – hovoríme o nej vtedy, ak sa vyskytuje od prvej intímnej skúsenosti muža. Ak nie je liečená, muž sa jej nedokáže zbaviť.
  • sekundárna predčasná ejakulácia (resp. získaná) – môže sa vyskytnúť aj u pána, ktorý predtým nemal problém kontrolovať svoju ejakuláciu. Tento typ má najčastejšie  psychologický základ – problémy v partnerskom živote, prípadne iný psychologický problém, ktorý spôsobuje aj erektilnú dysfunkciu.

Koho postihuje predčasná ejakulácia?

Ide o bežný problém, ktorý postihuje mužov v každom veku.

Snáď “najohrozenejšou” skupinou sú mladí neskúsení muži, ktorí nemajú žiadne (resp. majú iba minimálne) skúseností so súložou. Ich výkon je ovplyvnený strachom z niečoho nového a nepoznaného, svoje spraví aj nedôvera voči svojim mileneckým schopnostiam.

Ako sa dá vyriešiť problém s predčasou ejakuláciou?

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších riešení je aplikácia znecitlivujúceho krému, spreju alebo gélu na penis.

Ide o produkt, ktorý funguje ako čiastočná lokálna anestézia. Výhodou takýchto produktov je fakt, že sú naozaj účinné a aj to, že zafungujú do pár minút. Ide o prírodné riešenie, ktoré je bezpečné a ktoré nevyvoláva žiadne vážne vedľajšie účinky.

Nevýhoda používania spočíva hlavne v tom, že tieto výrobky je počas súlože nutné kombinovať s kondómom – existuje totiž riziko prenosu znecitlivujúceho gélu na partnerku.

Zerex Extralong - recenzia

Zerex Extralong je produkt, ktorý je určený priamo mužom, u ktorých sa vyskytuje problém so skorým vyvrcholením. Predčasná ejakulácia totiž trápi každého tretieho muža. Ide o fyzický, no zároveň aj psychický problém, […]