Muira Puama čaj a tablety – účinky a vaše skúsenosti

Brazílsky strom pochádzajúci z Južnej Ameriky, ktorý má doslova zázračné účinky nielen na sexuálne zdravie. Takto nejako by sa dal charakterizovať 5 metrov vysoký amazonský strom nazvaný Muira Puama, ktorého kôra sa stala pre svoje účinky a typickú jazmínovú vôňu známa po celom svete.

Domorodé indiánske kmene už od nepamäti využívali Muira Puama najmä ako skvelé prírodné afrodiziakum v prípade problémov s nedostatkom sexuálnej energie. Má však oveľa širšie účinky a to je jeden z dôvodov, prečo vám ho dávam do pozornosti.

Muira Puama

Účinky Muira Puama

Prvé účinky Muira Puama sa začali vedecky skúmať až na začiatku 20. storočia. Zistilo sa, že tento legendárny strom obsahuje alkaloid, ktorý bol dovtedy nepoznaný a nepreskúmaný, no aj rôzne iné látky, najmä mastné kyseliny, éterické oleje a rôzne rastlinné steroly. Vďaka tomu pomáha nielen na potenciu, ale aj na iné oblasti.

Poďme sa teda pozrieť na to, aké účinky má toto „zázračné drevo na potenciu“:

 • z hľadiska potencie ide o veľmi silné afrodiziakum, ktoré pôsobí aj na plodnosť, lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a dodáva mužom aj ženám sexuálnu energiu
 • u žien pomáha pri nepríjemných prejavoch menštruácie aj klimaktéria
 • využíva sa aj na tráviace problémy
 • vo forme masti sa používa pri reume
 • pomáha pri ochoreniach pohybového aparátu a to tak v dôsledku problémov so svalstvom ako aj z neurologických príčin
 • má antistresové účinky a pôsobí na zlepšenie nálady
 • pozitívne pôsobí proti únave a dodáva energiu

muira puama užívanie

Zloženie

Alkaloidy, mastné kyseliny, rastlinné steroly, esenciálne oleje, silice, triesloviny či kumarín, to všetko nájdete v Muira Puama. Z hľadiska bohatosti zloženia ide o naozaj o unikátnu kombináciu, aj vďaka ktorej sú kôra stromu a rôzne produkty s jej obsahom také populárne.

Tu je bližší pohľad na tie najdôležitejšie látky obsiahnuté v Muira Puama:

Muirapuamín: Muirapuamín je alkaloid, ktorý sa nachádza jedine v Muira Puama, konkrétne v kôre stromu a aj v jeho koreňoch. Ide o pomerne nový rastlinný alkaloid, ktorý sa nachádza aj v niektorých prípravkoch na erekciu, nakoľko pozitívne vplýva na erektilnú dysfunkciu.

Kumarín: Pokiaľ máte problémy s pečeňou, napríklad s jej preťažením vplyvom toxických látok, je táto látka pre vás škodlivá. Nachádza sa nielen v Muira Puama, ale napríklad aj v škorici. V obmedzenom množstve však nie je problémová, dokonca sa predpisovala v izolovanej forme ako liek v minulosti.

Steroly: Rastlinné steroly, ktoré sú v Muira Puama bohato zastúpené, sú naopak pre náš organizmus jednoznačne prospešné. Pomáhajú na znižovanie cholesterolu a teda nepriamo aj na lepšiu erekciu a cirkuláciu krvi, majú napríklad aj antioxidačné účinky.

Kyseliny:Muira Puama obsahuje viaceré mastné kyseliny prírodného charakteru, konkrétne najmä nenasýtené a organické mastné kyseliny. Tie sú pre naše telo pozitívne, najmä na nervovú sústavu, kardiovaskulárny systém, zmiernenie depresie a na detoxikáciu.

Oleje a silice:Esenciálne oleje a silice sú súčasťou Muira Puama najmä ako aromatické zložky, no používajú sa aj v mnohých farmakologických prípravkoch. Ak chcete zlepšiť koncentráciu, uvoľniť stres či vyriešiť nespavosť, sú na to ako stvorené.

Užívanie Muira Puama

Z Muira Puama sa najčastejšie využíva na užívanie kôra alebo koreň. Môže ísť buď o sušené a podrvené suroviny, ktoré kúpite samostatne, prípadne už v nejakej konečnej spracovanej forme určenej na priamu konzumáciu.

Toto sú najčastejšie formy, ktoré je možné kúpiť:

 • suchá kôra alebo suchý koreň a to v objeme obvykle 50 gramov až 1000 g
 • jednozložkové tablety s obsahom len Muira Puama, najčastejšie s počtom 100 ks
 • komplexné tabletky určené na podporu erekcie alebo libida
 • bylinný čaj obsahujúci kôru zvyčajne v gramáži 30 g

Prípravky s obsahom Muira Puama špeciálne určené na libido

Ak sa chcete špeciálne zamerať na podporu potencie a najmä libida, odporúčam siahnuť po prípravkoch na to určených a najmä prispôsobených svojim zložením. Určite však nesiahnite hneď po prvom možnom produkte a nepozerajte len na cenu, ale najmä na účinnosť, kvalitné zloženie a pozitívne referencie.

Pre mužov je určený na posilnenie chuti na sex a zároveň aj na zlepšenie stoporenia napríklad prípravok E-reX24. Ten obsahuje 300 g výťažok z Muira Puama v pomere 16:1, samozrejme, aj okrem iných prírodných látok, napríklad Yerba Maté alebo zinku.

erex24 na zlepšenie erekcie

Pre mužov aj pre ženy je určený tiež výživový doplnok Fyto Afroditky Plus. Vďaka obsahu Kotvičníka, Damiány a samozrejme Muira Puama je tento prípravok ideálny na zvýšenie libida, sexuálneho apetítu a celkovo psychickej aj fyzickej vitality. Podobne ako pri E-reX24, aj Afroditky Plus majú tabletkovú formu.

afroditky plus skúsenosti

Dávkovanie

Konkrétne dávkovanie závisí najmä od formy Muira Puama. Ak sa rozhodnete pre domácu prípravu koreňa či kôry, ide o ideálne suroviny na prípravu alkoholovej tinktúry. Na pol litra vodky pripadajú zhruba 4 polievkové lyžice drvenej kôry, ktoré budete variť 20 minút. Dávkovanie je následne 2 až 3 ml tinktúry dvakrát za deň.

Čo sa týka konkrétnych prípravkov na libido, tam postupujte nasledovne:

 • pri E-rex24 je maximálna dávka 2 tablety za deň, na úvod sa odporúča 1 tableta
 • v tomto prípade je ideálne dávkovanie ráno pred jedlom, prípadne ešte aj večer
 • rovnako aj pri Afroditkách Plus sa odporúča užívať 1 tabletku denne, pri nedostatočnom účinku možno zvýšiť dávkovanie na 2 tabletky
 • aj tomto prípade môžete užívať jednu ráno a jednu večer
 • ženy v čase tehotenstva alebo dojčenia by prípravky nemali užívať

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Rôzne čaje a tablety obsahujúce či už čisto výťažok Muira Puama, prípadne kde je extrakt z kôry či koreňa, možno kúpiť aj v bežnej lekárni. Ak by ste chceli kúpiť ale vyššie spomínané špecializované prípravky, tu už treba pozerať veľmi obozretne na to, kde ich kúpite. Má to vplyv na cenu ako aj záruku, že pôjde o originálny a účinný produkt.

Toto sú možnosti, ktoré odporúčam:

 • zaručene originálne Fyto Afroditky Plus sa dajú kúpiť v balení 30 tabliet za najlepšiu možnú cenu 6,49 € v internetovej lekárni Pilulka, kde máte aj istotu bezproblémového doručenia
 • E-reX24 je najlepšie kúpiť priamo cez oficiálny online shop distribútora a to v balení od 30 do 90 tabliet, kde je navyše 15 tabliet ku každému baleniu zdarma
 • cena balenia E-reX24 30+15 tabliet je 29,99 €
 • väčšie balenie E-reX24 60+15 tabliet kúpite za 47,98 €
 • na dlhodobé užívanie je najvýhodnejšie balenie E-reX24 90+15 tabliet len za 62,98 €

muira puama rastlina

Recenzie a skúsenosti s Muira Puama

Aké sú skúsenosti mužov či žien s prípravkami obsahujúcimi Muira Puama? Všeobecne veľmi pozitívne, stačí si pozrieť nejaké známejšie ženské internetové fórum alebo priamo recenzie a hodnotenia na Heureke k jednotlivým produktom a výživovým doplnkom.

Čo sa týka vlastných skúseností, vyskúšala som Afroditky Plus a ich účinok ma prekvapil pozitívne, najmä rýchly nástup už po zopár dňoch. E-reX24 pre mužov je hodnotím tiež pozitívne, najmä z hľadiska zvýšenia sexuálneho apetítu. O niečo slabšie sú už účinky pri čajoch alebo všeobecných výživových doplnkoch, takže tie až tak neodporúčam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *